Polityka obecnej władzy rujnuje małe bieznesy

Opublikowano: 04.10.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2550

Ten wpis na „Twitterze” potwierdza tylko niepokojącą tendencję. Pan Rafał Gładysz opisał to co spotkało firmę kosmetyczną jego żony, która w branży działa od 10 lat.

„8 lat temu, 15 września 2015 roku, moja żona wreszcie otworzyła swój wymarzony salon kosmetyczny. Początek był dość skromny, ale szybko z 50 m2 i dwóch pracownic zrobiło się 170 m2 (dodane dwa lokale obok) i mała armia kosmetyczek, fryzjerek, manicurzystek i pedicurzystek. Świetne miejsce do prowadzenia takiego biznesu, mnóstwo klientek przez te wszystkie lata (baza danych na prawie 4000 osób), doskonałe opinie, dobra atmosfera. Pracy nigdy nie brakowało” – czytamy we wpisie.

Tymczasem minęło 8 lat. Czyli akurat tyle ile przy władzy jest obecna koalicja PiSu i Suwerennej Polski, a żona pana Rafała „oddała ostatni z trzech lokali i zakończyła swoją działalność”. Nie szło jej w biznesie? Nie miała klientów? Źle prowadziła swoją działalność? Nic podobnego. Musiała zamknąć interes „pomimo ciężkiej i uporczywej walki o byt” i „przy pełnym obłożeniu klientkami”.

„Galopująca kawalkada niepojętych kosztów, wszystkie pochodne lockdownów covidowych, podwyżki podatków, ZUS-u, płac minimalnych, cen towarów, energii, inflacja itd. spowodowały, że tego biznesu po prostu nie dało się dalej prowadzić, bo było to tylko zjadanie własnego ogona” – wyjaśnia pan Gładysz.

Pan Rafał skomentował w kilku zdaniach całą sytuację, która dotknęła działalność gospodarczą jego małżonki. „2015-2023. Te daty nie są przypadkowe. Tak przez te wszystkie lata wygląda w Polsce dorzynanie małych przedsiębiorców i wykrwawianie ich z miesiąca na miesiąc. Takich firm, jak ta mojej żony, upadło i upadnie tysiące. Obecna władza każdego, kto pracuje na własny rachunek, dopadnie wcześniej czy później, w ten czy inny sposób. Chyba że za dwa tygodnie coś się zmieni”.

Autorstwo: marsz_admin
Zdjęcie: spabielenda (CC0)
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Stanlley 04.10.2023 12:48

  To by się nie zmieniło jest w interesie korporacji – gdy będą mieli monopol na dawanie zatrudnienia – podyktują własne warunki. Zobaczcie jak się zachowuje prowadzący program super expresu wobec człowieka z ruchu Dobrobytu i Pokoju :

  https://youtu.be/jSDx1qgNffY?t=3093

  jest agresywny, nie daje dokańczać wypowiedzi, próbuje przylepić łatkę pro-rosyjskości. Ciekawa filozofia – ktoś chce mieć poukładane stosunki dyplomatyczne z sąsiadami to od razu jest pro-jakiś tam… najczęściej pro-rosyjski i pro-niemiecki…
  Zestawcie sobie zachowanie łysego prowadzącego z początkiem programu gdzie była pani Jahira z koleżanką – wobec nich nie był tak agresywny… ale one nie reprezentują interesów zwykłych ludzi…

 2. replikant3d 04.10.2023 17:48

  Oni tylko realizują plan globalistów. Nic więcej.

 3. pikpok 04.10.2023 18:36

  Pastuchy ustawiają świat na nowo: ,,CovID 19 -Wielki reset” K. Schwab, ,,Operacja Pandemia” M. Zamorski, ,,Czas niewolników” Białek (wdawnictwo Wektory), … .
  Choć tej branży to akurat mi nie żal.

 4. JedynaDroga 04.10.2023 19:21

  Trochę dziwna ta historia. Perspektywiczny biznes, dobra lokalizacja, stali klienci. Branża beauty jest nastawiona na dojenie ludzi z pieniędzy, myślę że osoby spragnione upiększenia swojego ciała zaakceptowali by podwyżki cen usług.

  Kto zamyka biznes ” przy pełnym obłożeniu klientkami ” ?

 5. woma123 05.10.2023 00:34

  @JedynaDroga

  Otwórz własny biznes, się przekonasz. Jeśli nie prowadzisz, nie masz pojęcia ! Więc się nie wypowiadaj .

  DUDuS

  PS. Ja prowadzę, i wiem jak jest. I widzę ile zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, knajpek itd. zamknęło się w dobie Nowego Ładu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.