Polityczna poprawność sięga gwiazd

Opublikowano: 09.08.2020 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 492

Kosmos stał się terenem działania politycznej poprawności. NASA postanowiła zmienić „kolonialne” nazwy dla odległych obiektów kosmicznych.

Odległa, eksplodująca gwiazda i orbitująca para galaktyk spiralnych będą teraz nazywane jedynie numerem katalogowym, po tym jak NASA postanowiła zweryfikować użycie „niewrażliwych” nazw astronomicznych.

Mgławica planetarna NGC 2392, znajdująca się około 5000 lat świetlnych od Ziemi, została kiedyś nazwana „Mgławicą Eskimosa” od kiedy odkrył ją w 1787 roku astronom William Herschel. Rozmyty zewnętrzny dysk materiału, wyrzucony w kosmos około 10 000 lat temu, przypomina kaptur obszyty futrem kurtki.

„Eskimos jest powszechnie postrzegany jako termin kolonialny z rasistowską historią, narzucony rdzennym mieszkańcom regionów Arktyki” – stwierdza oświadczenie amerykańskiej agencji kosmicznej. „W większości oficjalnych dokumentów nie jest już używany”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.