Policyjny bandyta skazany

Opublikowano: 06.12.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 844

Karol Cak, były już funkcjonariusz Komendy Stołecznej Policji, został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu oraz 8 lat zakazu pracy jako policjant, detektyw albo ochroniarz.

Do wydarzenia doszło podczas Marszu Niepodległości w 2011 roku. Poszkodowany według sądu: “Nie uciekał, nie sprawiał wrażenia, jakby miał utrudniać czynności. Karol Cak nie jest jednoosobowym wymiarem sprawiedliwości, który ma wymierzać karę za przestępstwo. Tymczasem oskarżony zaczął bić pokrzywdzonego z furią i agresją niespotykaną dla funkcjonariusza policji. Oskarżony jest dojrzałym człowiekiem. Jeśli czuł, że emocje nie pozwalają mu na wykonywanie obowiązków, powinien zgłosić to swojemu dowódcy. Policjant ma obowiązek respektowania godności ludzkiej i przestrzegania praw człowieka. Nawet najgorszy przestępca praw człowieka się nie wyzbywa. Kopanie bezbronnej osoby nie ma nic wspólnego z ochroną godności. Działanie oskarżonego zasługuje na szczególne potępienie. Działał przeciwko obywatelowi, którego miał obowiązek chronić. To dyskwalifikuje go z możliwości wykonywania zawodu policjanta.”

Pobity kilka minut wcześniej brał udział w ataku na blokadę antyfaszystowską z udziałem wrocławskiej grupy Blood & Honour (którą “Gazeta Wyborcza” nazwała “kibicami Śląska Wrocław”).

Warto jednak zwrócić uwagę na zachowanie prokuratury, która początkowo uznawała niewinność policjanta uważając, że działał pod wpływem nerwów (przyzwolono w ten sposób na bandytyzm) oraz mediów, które ukrywały prawdziwe imię i pierwszą literę nazwiska policjanta (figurował pod zmienionym imieniem).

Sprawa pokazuje jednocześnie, że walka z bandytyzmem policyjnym jest warta czasu i trudu.

Autor: wiatrak
Źródło: CIA


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. agama 06.12.2013 09:23

  Razem z POlitykami i dziennikarzami propagandowymi do kopania rowów się co najwyżej nadają.

 2. LocoWeedSmoker 06.12.2013 10:24

  dog sperm !! pod takim imieniem i nazwiskiem ukrywał się ten byly ;D:D śmieć z policji ?

  teraz będzie bity i opluwany dobrze że pokazali jego mordę niech cierpi w męczarniach

 3. adambiernacki 06.12.2013 11:49

  Przeginacz maluteńki poleciał i dobrze. Zwykle tak działa się pod wpływem strachu lub środków chemicznych. Przyznam się, że sam kiedyś zadałem kilka ciosów po użyciu gazu, ale w samoobronie. Napastnik był od wpływem amfetaminy i alkoholu, więc bałem się, że sam kilku procentowy roztwór pieprzu nie wystarczy. Nie kopie się jednak leżącego lub przyjmującego pozycję obronną a tym bardziej obezwładnionego.

 4. smerf 07.12.2013 00:47

  Przyznam się. Filmik, który obejrzałem z udziałem tegoż pseudopolicjanta zbulwersował mnie do tego stopnia, że miotanym pod jego adresem przekleństwom nie było końca. To po prostu bandyta.
  Jestem człowiekiem starej daty i z całą stanowczością stwierdzam, że kiedyś milicjant, który byłby świadom tego, że mogą go namierzyć wszelkiego rodzaju kamery, miałby się na baczności.
  Dzisiejsi policjanci, nieuki, z IQ równym 70 punktom, są ofiarami trendu, który został im został zafundowany przez niezrównoważonych polityków…
  Kiedyś śmiano się, że nie matura, lecz chęć szczera… A dzisiaj? Takie matoły, bandyci, osoby z przeszłością kryminalną, zasilają szeregi formacji, zwanej Policją.
  Polsko! Dokąd zmierzasz mając na plecach zastępy zbirów i psycholi? Oni to mają zapewnić państwu bezpieczeństwo albo legion kobiet-nie kobiet, z którymi facetowi w mundurze policyjnym strach podejmować jakąkolwiek interwencję w obawie przed ośmieszeniem na necie?
  A na pohybel twórcom, czy też utrwalaczom tzw. III RP.
  II RP też była bandycka, o czym zaświadczają przeróżne, publikowane dziś dokumenty, a i granatowi policjanci kolaborowali z okupantem.
  Polsko! Dokąd Ty zmierzasz?
  Bo ja twierdzę, że donikąd. I to stanowczo!!!!!!!!!!!!!!!!

  P.S. Reaktywować by się zdało milicję i jej prawą rękę w postaci ORMO. Nastałby wreszcie porządek i szacunek dla prawa.
  Tak twierdzę, bo… w tamtych czasach dla tych formacji miałem respekt.
  Czy się to komu podoba, czy nie!

 5. awkward 07.12.2013 01:30

  @smerf
  Zacząć trzeba od rzeczy podstawowych. Przede wszystkim stanowiska decyzyjne w naszym Kraju powinny pełnić osoby rzeczywiście o niego Dbające. Obecni etatowcy to biznesmeni, którzy Polską handlują. To jest podstawowy problem.

 6. biedak 07.12.2013 02:43

  Ludzie broniący się we własnych domach przed bandytami dostają wyższe wyroki. To jest kpina. W normalnym kraju czekałaby na niego czapa za próbę zburzenia dobrego imienia instytucji zaufania publicznego tj. policji. Oczywiście jakby groziła mu czapa to nie robiłby takich rzeczy…

 7. aZyga 07.12.2013 08:49

  @smerf a czym różni się milicja od policji – nazwą ? Podczas stanu wojennego mieszkałem w takiej dzielnicy, że nawet milicja bała się przyjechać i żadna godzina nie obowiązywała – nikt nie miał do nich respektu.Ale była jedna zasada – na swojej dzielnicy byłeś bezpieczny, nikt Cię nie ruszył.A teraz co, pod domem możesz dostać w…dal.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.