Policyjny bandyta na ławie oskarżonych

Opublikowano: 08.03.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 283

7 marca w Warszawie odbyła się pierwsza rozprawa przeciwko Karolowi C., funkcjonariuszowi policji, który 11 listopada 2011 roku podczas trwającego Marszu Niepodległości brutalnie pobił jednego z demonstrantów. Oskarżony policjant przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Policjant Karol C. usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień i naruszenia nietykalności Daniela K., którego spryskał gazem, uderzał pięścią w twarz oraz kopał po głowie, gdy ten leżał już na chodniku. Sprawa trafiła do prokuratury i zrobiła się głośna za sprawą opublikowanego w internecie filmu, na którym widać jak policyjny bandyta kopie po głowie niestawiającego żadnego oporu mężczyznę. Całe zdarzenie było widziane przez innych funkcjonariuszy policji, którzy nie próbowali powstrzymać swojego kolegi, skupiając się za to na utrudnianiu filmowania zajścia.

Rozpoczęcie rozprawy przedłużyło się o kilkanaście minut za sprawą narady sądu, który zastanawiał się nad wyłączeniem jawności procesu. Na sali sądowej zasiadła bowiem widownia, wśród której znajdowali się rejestrujący proces dziennikarze. Ostatecznie sąd nie wyłączył jawności, zastrzegł jednak, że zezwala na nagrywanie tylko zeznań pokrzywdzonego Daniela K. oraz oskarżonego Karola C. Sędzia prowadzący zakazał też publikacji wizerunku oskarżonego, choć jego twarz jest już powszechnie znana, a on sam uchodzi w wielu środowiskach za swoistą “gwiazdę YouTube’a”.

Podczas rozprawy zeznania złożyło pięć osób – pokrzywdzony Daniel, dwóch uczestników Marszu Niepodległości i dwóch policjantów, którzy brali udział w jego “zabezpieczaniu”. Wśród dwóch ostatnich znalazł się również Andrzej Cz., którego dane przez większość czasu i trwającego śledztwa mylone były z danymi Karola C. Wszystko to dlatego, iż to właśnie Andrzej Cz. podaje się za policjanta, który dokonał zatrzymania Daniela. Wedle jego zeznań, Karol C. w ogóle nie brał udziału w zatrzymaniu.

Andrzej Cz. wyjawił, że podczas policyjnych działań w dniu 11 listopada 2011 roku ubrany był po cywilnemu, jednak na kurtkę miał założoną odblaskową kamizelkę z napisem “Policja”. Funkcjonariusza ubranego w ten sposób widać na filmie z zatrzymania Daniela, kiedy to podbiega on do niego gdy ten jest już powalony na ziemię i kopany po głowie przez Karola C. Podczas swoich zeznań policjant Andrzej Cz. cały czas utrzymywał, iż był jedynym policjantem biorącym udział w zatrzymaniu. Kilkakrotnie wymienił się on również porozumiewawczymi spojrzeniami z oskarżonym Karolem C.

Następna rozprawa odbędzie się 11 kwietnia. Mają na niej zostać odtworzone materiały dowodowe w postaci filmów, które pomimo wniosków adwokata pokrzywdzonego nie mogły zostać okazane na dzisiejszej rozprawie. Sąd nie zgodził się również, aby okazać zeznającym dzisiaj świadkom wydrukowane stop-klatki z rejestrującego zdarzenie filmu na YouTube.

Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dona
Użytkownik
dona

Zabrakło chyba na ławie oskarżonych pozostałych funkcjonariuszy, biernie przyglądających się zajściu, a wręcz utrudniających filmowanie go! Jeśli te służby mają służyć wyłącznie sobie i władzy, która je opłaca, to z punktu widzenia interesu społecznego są kosztowne i zbędne!

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

“Oskarżony policjant przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień” – a jakich wyjaśnień miałby udzielić ?? To DLACZEGO tak postąpił nie wynikało z okoliczności a z tego, JAKIM jest człowiekiem. Dla takich ludzi nie powinno być miejsca w policji.

FreeG (korektor i moderator WM)
Użytkownik

Każda władza deprawuje.

pasanger8
Użytkownik

A to peszek i ciepła policyjna emeryturka poszła się …….niech się policjanci zaczną uczyć.Nie są od tego by kopać leżącego człowieka po twarzy.Nieważne lewak ,prawak,kibol to człowiek i obywatel.

Nomad
Użytkownik
Nomad

„Oskarżony policjant przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień”… Jebłem to jebłem , na %$& drążysz :D

Zolw2305
Użytkownik
Zolw2305

pasanger8 – niestety mylisz się, za rok, dwa ta sprawa ucichnie i ten człowiek wróci do policji i dostanie ciepłą emeryturkę – działał na zlecenie władzy i dla interesu władzy więc z punktu widzenia władzy nic złego nie zrobił.

saal
Użytkownik
saal

@Zolw2305
Myślę, że władza potrzebuje takich głupków i wcale im na nich nie zależy. Jego problem, że wpadł – oni umywają ręce. Nie sądzę, by ktoś się za nim ujął.

pasanger8
Użytkownik

@ Zolw myślę że w tym przypadku saal jest bliżej prawdy niż ty.

koles
Użytkownik
koles

do paki z tym gnojem!! i żaden z niego policjiant tylko zwykły bandzior, człowiek który nie panuje nad sobą a ciekawe ilu takich przypadków nie ujawniono….

jaro88
Gość
jaro88

Niedaleko pada jabłko od jabłoni-tatuś zapewne też był bandytą z ZOMO…