Policyjni związkowcy wyrzucą członków AfD

Opublikowano: 15.03.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1196

Związek Zawodowy Policjantów przyjął uchwałę przewidującą wyrzucenie z organizacji wszystkich członków Alternatywy dla Niemiec. Ugrupowanie reprezentowane w niemieckim parlamencie zostało określone mianem „rasistowskiego” i „nieludzkiego”. W odpowiedzi narodowi konserwatyści nazwali związkowców „przedłużonym ramieniem zielonych i socjaldemokratów”.

Federalne władze Związku Zawodowego Policjantów (GdP) przyjęły specjalną uchwałę, w której wezwały do wydalenia ze związku wszystkich działaczy Alternatywy dla Niemiec (AfD). Równoczesne członkostwo w GdP i AfD ma być ze sobą „niekompatybilne”, bo „stanowiska i opinie polityków Alternatywy są sprzeczne z solidarnością i zrozumieniem dla bezpieczeństwa publicznego, a także z rolą pracowników policji”.

Według związkowców, czołowi politycy AfD w ostatnich miesiącach brali udział w wielu demonstracjach organizowanych przez krytyków koronawirusowych restrykcji. Na tych samych manifestacjach mieli także przebywać „prawicowi ekstremiści, antysemici, zwolennicy Rzeszy i osoby rozpowszechniające teorie spiskowe”. GdP twierdzi więc, że podobne poglądy są sprzeczne z „demokratycznymi tradycjami” organizacji.

Związek zawodowy przygotował cały raport mający uzasadnić jego decyzje. Można w nim między innymi przeczytać, że AfD jest „partią zasadniczo rasistowską, nacjonalistyczną, nieludzką, niedemokratyczną i wrogo nastawioną do związków zawodowych”. Sami politycy Alternatywy mają być zaś „częściowo odpowiedzialni za nienawiść, propagandę i przemoc”.

Do uchwały policyjnego związku odnieśli się sami narodowi konserwatyści. Ugrupowanie uważa, że podobna decyzja na krótko przed wyborami w landach dobitnie pokaże, iż GdP jest jedynie „przedłużonym ramieniem Zielonych/Związku’90 i Socjaldemokratycznej Partii Niemiec”. Wykorzystując polityczną poprawność związkowcy mają prowadzić politykę partyjną i stosować antydemokratyczne metody ograniczające debatę publiczną.

Na podstawie: Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 15.03.2021 12:32

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.