Policyjne interwencje będą nagrywane

Opublikowano: 29.08.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 210

Komenda Główna Policji ma wkrótce ogłosić przetarg na niewielkie kamery, w które będą wyposażeni między innymi funkcjonariusze z prewencji i drogówki. Zmiany sygnalizowane przez rządzących już na początku kadencji mają rozstrzygać spory pomiędzy obywatelami i policjantami, bowiem ci drudzy często są oskarżani o przekroczenie swoich uprawnień, czy też domaganie się łapówek.

O sprawie poinformował dziennik „Rzeczpospolita”, a fakt przygotowań do takiego przetargu potwierdzili przedstawiciele Komendy Głównej Policji. Rzecznik tej instytucji, Mariusz Ciarka w rozmowie z gazetą stwierdził, iż przedstawiciele policji spotykają się obecnie z oferentami, którzy są w stanie wyposażyć funkcjonariuszy w niewielkie kamery. W najbliższym czasie ma być więc opracowana specyfikacja wymagań KGP oraz ogłoszony sam przetarg na dostawę sprzętu.

Zakup urządzeń ma docelowo wyposażyć funkcjonariuszy chodzących na patrole, służących w prewencji i pełniących służbę w drogówce. Dzięki nagrywaniu ich interwencji mają być przecinane spory pomiędzy służbami i obywatelami. Ci drudzy często oskarżają policjantów o przekraczanie przez nich uprawnień, szczególnie jeśli chodzi o czynności prowadzone w domach i mieszkaniach. W ostatnich latach w Internecie pojawiło się wiele nagrań rejestrujących nadużywanie władzy, a także zwykłą indolencję mundurowych.

Jak na razie niewielkie kamerki testowane są głównie przez warszawskich policjantów, którzy używali ich zwłaszcza w trakcie służby prewencyjnej odbywanej na imprezach sportowych, natomiast dziesięć podobnych urządzeń znalazło się na wyposażeniu funkcjonariuszy ze Śląska. Najczęściej kamery są umieszczone na mundurze policjantów, o czym można było przekonać się w trakcie ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Na podstawie: Rp.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wujek Polonii
Użytkownik
Wujek Polonii

Na pewno taniej wyjdzie, gdy każdy funkcjonariusz państwowy będzie miał taki “gadżet” na sobie, niż sądzić się z całą kastą policyjno-prokuratorsko-sędziowską i lekarsko-ekspercko-biegłową.
Wiem, że wiecznie będą się gnoje odwoływać, ale cały system zaoszczędzi. A i reszta na reputacji skorzysta.

P.S. Gdyby jeszcze prokuratorów, sędziów i szeryfów, a także ławników sądowych wybierali obywatele w wyborach powszechnych, to… Polska byłaby Polską.

pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

Tuz z Talii