Policję w Sao Paolo oskarżono o masowe morderstwa

Opublikowano: 29.11.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 725

Amnesty International wezwała do przeprowadzenia niezależnego śledztwa w sprawie sytuacji w brazylijskim stanie Sao Paulo po doniesieniach, że funkcjonariusze policja rzekomo zaczęli strzelać do osób, które uznali za bandytów.

Ma to być zemsta za śmierć kolegów z pracy.

Od stycznia bieżącego roku w San Paulo zginęło ponad 90 funkcjonariuszy policji. Jedynie w październiku straciło życie 571 osób spośród ludności cywilnej. Po mieście krążą pogłoski, że policjanci przestali liczyć się z prawem: rzekomo nie aresztują już podejrzanych tylko zabijają ich na miejscu.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.