Policjant zwolnił się, bo miał już dość tego dziadostwa

Opublikowano: 07.11.2022 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2307

„Zwolniłem się ze służby w policji po siedmiu latach, bo miałem już dość tego dziadostwa, tego syfu, który tam był. Najgorszy okres to był ostatni rok, jak się zaczął nacisk na mandaty, że mamy dawać ludziom mandaty za COVID-19. Po prostu mają być mandaty, ma nie być pouczeń” – mówi były już policjant z Katowic znany w internecie pod pseudonimem „Sierżant Bagieta”.

Funkcjonariusz od czterech lat posiada kanał na „YouTube”, na którym informuje o sytuacji policjantów i swojej pracy. Po zwolnieniu się pod koniec października, zapowiada, że opowie o rzeczach, o których dotychczas nie mógł mówić z obawy przed konsekwencjami służbowymi.

„Zwolniłem się ze służby w policji po siedmiu latach, bo miałem już dość tego dziadostwa, tego syfu, który tam był” – wyjaśnia na vlogu. „Widziałem tych gliniarzy, którzy tak mówili: a ja to już mam w dupie, mi się już nie chce jechać na interwencję, minimum roboty, nie szukaj sobie roboty na siłę jak nie ma interwencji zgłoszonych, a po co gdzieś tam kontrolować auto o trzeciej w nocy, jeszcze się okaże, że ma narkotyki, a jeśli się okaże, że jest poszukiwany, jeszcze się okaże, że coś tam jest z pojazdem, trzeba będzie holować” – opowiedział. „Ja sobie tak myślałem, kurde ja nigdy nie zostanę takim policjantem, będę się starać robić tak, żeby takim nie zostać. Nie ma takiej opcji, jestem pełen zapału, chce w siebie inwestować” – dodaje.

„Sierżant Bagieta” mówi, że dotychczas praca w policji była znośna, lecz ostatnio pogorszyła się. „To jest wynik jakiegoś ostatniego roku, może roku z hakiem, gdzie tak naprawdę zacząłem się wypalać i ta sytuacja stała się nie do zniesienia, nie chciało mi się więcej pracować i się zwolniłem. Nie chciało mi się już jeździć na interwencje. Takie miałem poczucie, że nie warto, nie za te pieniądze, nie za to jak cię traktują w robocie i zacząłem zauważać, że staje się właśnie tym policjantem, którym zawsze sobie obiecywałem, że się nie stanę” – tłumaczy widzom swojego kanału.

Trzymamy kciuki, aby spełnił swoją obietnicę i ujawnił, co naprawdę dzieje się w policji, zwłaszcza od marca 2020 roku.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Baltazar Bombka 08.11.2022 07:37

  Oby tylko zdążył opowiedzieć…

 2. Rozbi 09.11.2022 17:55

  Nie spodziewajcie się jakiś sensacji, na pewno w jakiś sposób (może nawet podświadomie) szuka atencji i nie jest w dobrym miejscu w swoim życiu.
  Mam znajomego w Policji i opowiada co tam się dzieje i są to rzeczy niefajne, ale wcale nic takiego o czym byście nie wiedzieli, niektóre komendy zakładają terminy i cele mandatowe niczym w jakiejś korporacji, często policjanci łamią prawo w ten czy inny sposób. Ale i tak w porównaniu do tego co dzieje się na samej górze w rządzie i co czytamy w mainstreamowych mediach to i tak dalej pikuś.

  Nic nowego nie powie czego byśmy już nie wiedzieli.
  Jaka Policja jest od kilku lat, każdy widzi, a on nagra filmik i powie “Patrzcie wszyscy Policja jest fe”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.