Policjant zabił kolejnego Afroamerykanina

Opublikowano: 14.06.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 358

W amerykańskim mieście Atlanta odbyły się protesty w związku z zabiciem Afroamerykanina przez funkcjonariusza policji podczas zatrzymania, poinformowała w sobotę gazeta „Washington Post”.

Według Stanowego Biura Śledczego w piątek wieczorem policja otrzymała skargę na mężczyznę, który spał w samochodzie na parkingu w pobliżu restauracji Wendy’s. Samochód 27-letniego Raysharda Brooksa stał na podjeździe i uniemożliwiał innym pojazdom dojazd do lokalu.

W wyniku przeprowadzonego testu policja stwierdziła, że ​​Brooks był pijany. Podczas konfliktu z funkcjonariuszami organów ścigania mężczyzna wyrwał jednemu z nich paralizator i próbował uciec, po czym policjant strzelił do niego. Brooks został hospitalizowany, jednak później zmarł w szpitalu.

Po incydencie szefowa policji miasta Atlanta Erika Shields podała się do dymisji.

Jak poinformowała stacja CNN, organy ścigania w Atlancie wykorzystały gaz łzawiący do rozproszenia protestujących. Zaznaczono, że protestujący podpalali samochody, podpalili lokal, obok którego policjant strzelił do Brooksa, wybijali okna i blokowali drogi.

„Straż pożarna Atlanty jest w gotowości w pobliżu i czeka na możliwość bezpiecznego dotarcia do pożaru w Wendy’s… Restauracja jest całkowicie pochłonięta (przez ogień – red.) i znajduje się w pobliżu stacji benzynowej” – czytamy w oświadczeniu lokalnej straży pożarnej na „Twitterze”. ​Nie ma informacji o ofiarach w płonącym budynku.

Fala protestów i zamieszek przetoczyła się przez miasta Stanów Zjednoczonych po śmierci George’a Floyda w Minneapolis. W Internecie pojawiło się wideo, w którym policja zakuła Floyda w kajdanki, powaliła go i rzuciło się na niego trzech policjantów, jeden z nich naparł kolanem na szyję zatrzymanego. Floyd na nagraniu kilka razy mówi, że nie może oddychać, a potem cichnie. Zmarł na oddziale intensywnej terapii. Po rozpoczęciu zamieszek zwolniono czterech policjantów, a jeden z nich został oskarżony o zabójstwo.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. 8artosh 15.06.2020 12:07

    Sorosowa propaganda trwa: strzela się tylko do czarnych. Ciekawe dlaczego to wlasnie afroamerykanie sa przeważającą grupą zamieszkującą amerykańskie więzienia? Przypadek? Rasizm?

  2. Radek 15.06.2020 13:04

    I powstanie prawo antyrasistowskie. Że w więzieniach a być tyle samo białych co czarnych….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.