Policjant skazany za śmiertelne pobicie zatrzymanego

Opublikowano: 11.03.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Wczoraj Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał wyrok w sprawie policjanta, który był oskarżony o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Paweł H. do końca nie przyznawał się do winy chcąc podważyć wiarygodność świadków, ale ostatecznie spędzi w więzieniu kolejne pięć lat. Ponadto sędziowie jeszcze raz rozpatrzą sprawę jego kolegi, mogącego także uczestniczyć w tym przestępstwie.

Sąd Apelacyjny zajął się sprawą po decyzji Sądu Najwyższego, kwestionującego wcześniejsze uniewinnienie obu policjantów. Po kasacji i ponownym rozpatrzeniu sprawy sędziowie orzekli, że Paweł H. jest winny pobicia ze skutkiem śmiertelnym, stąd czeka go pięć lat za kratkami. Funkcjonariusz podczas mowy końcowej podważał wiarygodność świadków, którzy rzekomo „koloryzują fakty dla potwierdzenia, że to policja miała coś wspólnego ze śmiercią Piotra G., a nikt nie mówi o tym, że świadkowie mogli mieć powody, by obciążać policję”.

Sprawa emerytowanego już policjanta Grzegorza K. zostanie z kolei ponownie rozpatrzona przez sąd I instancji. Zachodzi bowiem podejrzenie, że uniewinniony w 2017 roku funkcjonariusz również brał udział w śmiertelnym pobiciu zmarłego Piotra G.

Piotr G. w sierpniu 2013 roku został zatrzymany i przewieziony do V Komisariatu Policji w Wałbrzychu, bo podczas interwencji nie chciał podać swoich danych personalnych. Sami policjanci mieli zająć się nim, ponieważ miał zakłócać porządek publiczny. Mężczyzna po ustaleniu jego tożsamości został ukarany mandatem oraz zwolniony po pół godziny. Po wyjściu z komisariatu miał dzwonić do swoich znajomych twierdząc, że został pobity przez funkcjonariuszy. Kilometr od komisariatu został znaleziony przez przechodniów, jednak reanimacja nie przyniosła rezultatu.

Na podstawie: RMF24.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Barney
Użytkownik
Barney

Paweł H.: absolutnie, w całości, nie przyznaję się do zarzucanych mi czynów. A Grzegorz K. dodawał: nie przyznaję się do zarzucanego mi czynu.

2szt.!

rmf (radio maryja frankufurt) ma problem z liczeniem?