Policjant oddał bezdomnemu własne buty

Opublikowano: 29.11.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1709

W ten sposób prawdopodobnie uratował mu kończyny przed odmrożeniami zagrażającymi bezdomnemu wobec nadciągających mrozów.

Poza tym, gest śląskiego policjanta nabiera dodatkowego znaczenia wobec napiętej atmosfery wokół policji, związanej z zastrzeleniem w Kutnie 21 letniego mężczyzny.

Podczas rutynowego patrolowania ulic w Katowicach, sierżant sztabowy Jarosław Zieliński zauważył bezdomnego, który szedł po ulicy, na nogach mając jedynie torby foliowe, którymi owinął stopy. Zanim patrol miał czas w jakikolwiek sposób zareagować, mężczyzna zniknął miedzy budynkami.

Po zakończeniu służby funkcjonariusz spotkał bezdomnego ponownie. Tym razem jednak na stopach miał letnie trzewiki, które w żaden sposób nie zapewniały ochrony przed chłodem. W bezpośredniej rozmowie mężczyzna przyznał, że nie ma ani odpowiednich butów, ani odzieży, która umożliwiła by mu przetrwanie zimy. Zieliński zatem podarował mu własne służbowe, zapasowe buty, dokładając to nich parę ciepłych skarpet.

Śląska Komenda Policji na swojej stronie wyraża dumę z gestu swojego pracownika.

„Choć realizacja ustawowych zadań Policji „służyć i pomagać” jest priorytetem w działaniach mundurowych, to gest policjanta wykraczał poza klasyczną, urzędową pomoc. Był wyrazem osobistego zaangażowania i odruchem serca.”

Oczywiście, można zadać pytanie, czemu policjant rozdysponował służbowe, a zatem nie swoje mienie dla bezdomnego i czy nie poniesie za to konsekwencji służbowych, ale jednak warto z uznaniem pochylić się nad wrażliwością funkcjonariusza. Takie gesty, w momencie, kiedy policja znajduje się pod ostrzałem poważnych i uzasadnionych oskarżeń o nieuzasadnione użycie broni i zabójstwo człowieka, pomagają zrozumieć, że w szeregach policji znajdują się różni ludzie.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 30.11.2019 03:17

    “czemu policjant rozdysponował służbowe” Czy już ukarano policjanta za ten czyn? Normalnie, to powinien zostać ukarany i ponieść koszty butów i jeszcze bym mu dołożył za nakłaniania do popełnienia wykroczenia polegającego na ubieraniu części umundurowania nie mając do tego prawa. Bo przecież bezdomny nie miał prawa nosić munduru. Buty są jego częścią. Przecież prawo jest najważniejsze w naszym kraju.
    Pochwałę powinien dostać jakby go złapał i odwiózł do jakiegoś ośrodka zgodnie z przepisami, a jakby się bronił, to strzelać.

  2. Kaczor3333 30.11.2019 14:02

    5 latemu też oddałem zimowe nowe buty bezdomnemu. Nikt mojego czynu nie nagłosnił. Takich jak Ja i ten policjant jest w Polsce tysiące.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.