Policjant kazał usunąć napis „Bollocks to Brexit”

Opublikowano: 27.11.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1398

Do iście zaskakującego zdarzenia doszło w dniu wczorajszym na drodze M25, gdzie dwóch Brytyjczyków zostało zatrzymanych przez patrol policji i zmuszonych do usunięcia z karoserii samochodu napisu „Bollocks to Brexit”. Pasażer Peter Cook, który nagrał część incydentu telefonem, stwierdził, że policjant był „ekstremalnie agresywny”.

Policjanci nakazali Brytyjczykom zatrzymać samochód marki Mini Cooper na pasie awaryjnym autostrady M25 w pobliżu Brentwood, w niedzielę ok. godz. 14:30. Jakież jednak było zdziwienie kierowcy i siedzącego obok niego pasażera, gdy usłyszeli, że nie popełnili żadnego wykroczenia drogowego, ani nie zostali zatrzymani do rutynowej kontroli, tylko że dopuścili się zakłócenia porządku publicznego. Zakłóceniem tym było umieszczenie na karoserii samochodu popularnego wśród anty-Brexitowych aktywistów sloganu „Bollocks to Brexit”.

Pasażer Peter Cook, którego relację ze zdarzenia możemy obszerniej przeczytać nas stronie bbc.com, poinformował, że policjant przez 40 minut krzyczał na kierowcę, zastraszał go i próbował go zmusić do usunięcia obraźliwego, według niego, hasła. Kierowca ostatecznie zgodził się wykonać polecenie policjanta i częściowo zdrapał hasło z karoserii, a następnie pozwolił lokalnej firmie świadczącej pomoc drogową odholować auto. Z kolei policjant, po usunięciu części sloganu stwierdził, że puści obu mężczyzn wolno.

O zdarzeniu na drodze M25 został poinformowany wydział Independent Office of Police Conduct (IOPC). W sprawie wypowiedziała się też rzeczniczka Essex Police, zaznaczając, że policja postara się namierzyć funkcjonariusza i ustalić, co zaszło podczas interwencji. „W międzyczasie zachęcamy kierowcę do pozostania z nami w kontakcie” – dodała.

Przypomnijmy, że słowo „bullocks” (tłum. bzdury, pierdoły, głupoty) zostało uznane za nieobsceniczne w listopadzie 1977 r., po tym jak sprzedawca w sklepie muzycznym promował publicznie płytę zespołu Sex Pistols – „Never Mind The Bollocks, Here’s The Sex Pistols”.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o