Policjanci w Londynie będą nosić plakietki informacyjne

Opublikowano: 27.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1009

Oficjalne dane mówią o tym, że mieszkańcy Londynu porozumiewają się w ponad 300 językach. Stąd też narodził się pomysł, by funkcjonariuszy z Met Police zaopatrzyć w plakietki informujące o tym, jakim jeszcze, poza angielskim, posługują się oni językiem.

Z przypięciem policjantom w Londynie plakietek z flagami krajów, gdzie dany język jest dominujący, wiązałoby się polepszenie komunikacji między Met Police a mieszkańcami Londynu lub odwiedzającymi stolicę UK turystami. W końcu, jak twierdzą eksperci, osobom, które mają problem z porozumiewaniem się w języku angielskim, znacznie łatwiej byłoby zgłosić policji przestępstwo lub poprosić ją o pomoc, gdyby wiedziały, że zostaną zrozumiane w języku, którym na co dzień się posługują.

W Londynie już teraz ponad 1000 oficerów płynnie porozumiewa się językiem francuskim, pendżabskim, urdu, hindi, hiszpańskim, arabskim, niemieckim, polskim, tureckim i rosyjskim. Poza tym wielu funkcjonariuszy posługuje się mniej znanymi językami, takimi jak jamajski, suahili, walijski, gaelicki, holenderski, mandaryński, rumuński, tamilski, kurdyjski i wolof (używanym głównie w Senegalu).

Na pomysł oznaczenia policjantów plakietkami z flagami wpadli de facto uczniowie Fashion Retail Academy w dzielnicy West End, gdy zostali poproszeni o zaprojektowanie nowych mundurów dla Met Police. A pomysł na tyle się funkcjonariuszom spodobał, że niewykluczone, że wkrótce zostanie wprowadzony w życie.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.