Policjanci też gotowi do protestów

Opublikowano: 12.09.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1346

To może być przykra niespodzianka dla rządu. Jeden z filarów, na którym opierała się władza, pacyfikując społeczne protesty, czyli policja, jest gotowa do protestów.

Policja ma ostatnio niedobry czas i fatalne oceny społeczne. Kolejne trupy jako rezultat interwencji, lęk obywateli przed zwróceniem się o pomoc do funkcjonariuszy, brutalność
podczas tłumienia protestów, nieproporcjonalne użycie siły wobec najsłabszych powoduje, że policjanci czują się sfrustrowani. Teraz postanowili też upomnieć się u władzy o swoje.

Wyrazicielami niezadowolenia policjantów z warunków służby są związki zawodowe, a konkretnie Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów. Zarząd Związku w trybie pilnym zwołał swoje posiedzenie w Otrębusach pod Warszawą. Związkowcy radzili nad wykonaniem przez rząd Programu Rozwoju na lata 2022-2025. Szczególną uwagę poświęcono podczas obrad wzrostowi uposażeń policjantów.

„Uwzględniając panujące wśród policjantów nastroje, Zarząd Główny NSZZ Policjantów podjął decyzję, że jeśli propozycja, która zostanie przedstawiona na zaplanowanym na dzień 13 września 2021 r. spotkaniu z kierownictwem resortu Spraw Wewnętrznych i Administracji, nie spełni zobowiązań zawartych w Porozumieniu, Zarząd Główny NSZZ Policjantów przystąpi do akcji protestacyjnej”, czytamy w komunikacie wydanym po posiedzeniu Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Decyzje o akcji protestacyjnej związkowcy podejmą po 14 września, kiedy to mają się zakończyć negocjacje w MSWiA w tej sprawie.

Policjanci po prostu wyciągnęli prawidłowe wnioski z obserwacji sytuacji polityczno-społecznej w Polsce. Kidy rząd chwali się ustami premiera, jaka jest świetna sytuacja gospodarcza i wszyscy żądają godziwych warunków pracy i płacy, policjanci nie chcą być gorsi. Decyzja o walce o swoje jest formą wypowiedzenia bezwarunkowego posłuszeństwa rządowi. Pozycja policjantów powinna być dla PiS dzwonkiem alarmowym: nawet najpewniejszym obrońcom rządu kiedyś kończy się cierpliwość. A PiS bez oparcia się na strukturach siłowych nie będzie w stanie realizować swojego modelu autorytarnego państwa.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 2,83 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
robi1906
Użytkownik

Popieram zdanie pana Maciaka, rozwala się Policję by nam tu zrobić Majdan, od dawna też sam zaobserwowałem, że starają się z nas zrobić katolickich banderowców, by z mordowania niewinnych uczynić powód do dumy z patryjidiotyzmu, typu czczenie Burego i Ognia i innych zjebów, po to Chazary i inne mendy typu Rola czciły Hajnówkę.

Nie dajmy się w to wciągnąć, jak Duda, Bartosiak czy inny Skrzypczak tego chcą.
Olać ich, jeszcze nie mamy Nigerii i nie dopuśćmy żeby Oni nam ją tutaj zrobili.

duchtesciowej
Użytkownik
duchtesciowej

@robi: Raczej powiedziałbym, że te śmiecie w mundurach wyciągają łapska po więcej, póki się da i właśnie dlatego, że aparatczykom z wiejskiej się koło du*y pali, to mundurowi bandyci dostaną co chcą, by “władza” dalej mogła terroryzować suwerena. Ktokolwiek miał honor w tej instytucji zwanej policją rzucił hełmem podczas strajków i poszedł ze strajkującymi tracąc jednocześnie robotę w tym k*rwidołku – tak jak zrobił to jeden mój kolega.

robi1906
Użytkownik

duchutesciowej, nic się koło Wiejskiej nie pali, tak jak nie paliło im się 2 Września 1939 roku, a komu się paliło?: zwykłym ludziom.

Oni już w limuzynach ze złotymi sztabkami gonili do City of London: by dalej walczyć, by dalej do boju wysyłać frajerów.
Jeśli wierzysz w to, że rzucenie hełmem coś pomoże, to niech cię bogowie Sławian mają w swejej opiece.

Punkt Zero
Użytkownik

Pisałem chyba kilka razy o tym ale powtórzę, w mojej ocenie są dwa sposoby zmiany sytuacji na świecie, jeden kwantowy który pominę i drugi zwykły liniowy czyli bunt w wojsku i policji i bezradność Panów wobec przewagi liczebnej szarych żuczków.

Cami
Użytkownik
Cami

tych tez zastapia zolnierzami ? dolozyc i zabrac te emeryturki w kwiecie wieku, ktoryz potem zabieraja miejsca pracy mlodym bo tyraja za pol darmo jak 3 wplywa z emeryturki :( @punktzero, by musial byc ktos madry i honorowy w tych formacjach i naczej taki przewrot wojskowy – patrz afryka czy ameryka poludniowa – tylko zmiana swini przy korycie :(

Punkt Zero
Użytkownik

@Cami
Świnie przy korycie są i jeszcze jakiś czas będą, ludzie nie zmienią się aż tak szybko, muszą poumierać jeszcze trochę. Ważne żeby zmienił się kierunek ogólny. Teraz idzie ku kolejnej totalitarnej i antyhumanitarnej paranoi, wystarczy to zmienić. Na czasy pokoju, szacunku itd. to wiadomo, że musimy poczekać. :))) Ludzie lubią taki klimacik tu jakiś akcik przemocy tam drobna kradzież, wujek załatwi etacik itd. Rozwój moralny wymaga zmian pokoleniowych. Dziś nie bije się dzieci, co było powiedzmy 100 lat temu nie do pomyślenia, trochę lepiej traktuje się zwierzęta, więc jakiś tam rozwój jest.

Cami
Użytkownik
Cami

@punktzero, wyciecie w pien tego jedynie cos zmieni, swinia plodzi i chowa kolejna swinie i tak dalej, dzisiejsze pokolenia mlodych to w wiekszosci zmaipulowane polglowki po platnych pseduo szkolkach, zyjace tu i teraz, myslace tylko o sb , bez kregoslupow moralnych itp.

Punkt Zero
Użytkownik

#Cami
Wycinanie to już próbowaliśmy nie raz, stara droga:
https://www.youtube.com/watch?v=zdNqC_T4F94