Policja złamała prawo podczas przetargu

Opublikowano: 04.11.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 777

Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła przetarg rozpisany przez Komendę Główną Policji. „Stróże prawa” mieli złamać przepisy podczas próby modernizowania policyjnego systemu radiowego, dodatkowo kontynuując całą procedurę mimo świadomości, że narusza obowiązujące procedury przetargowe.

Policja zdecydowała się na usprawnienie, a przede wszystkim unowocześnienie swojego systemu komunikacji. Z tego powodu podpisała umowę z Motorola Solutions dotyczącą rozbudowy systemu Tetra, dzięki któremu na jednych falach radiowych możliwe jest prowadzenie nawet czterech niezależnych od siebie rozmów telekomunikacyjnych.

Porozumienie zostało jednak podpisane z „wolnej ręki”, a więc Komenda Główna Policji prowadziła na ten temat negocjacje tylko z jednym wykonawcą usługi. Zdaniem Krajowej Izby Odwoławczej nie miała do tego prawa, ponieważ jednocześnie trwało już postępowanie w ramach normalnego trybu zamówień publicznych.

Policja w ten sposób nie tylko złamała obowiązujące przepisy, ale dodatkowo miała tego pełną świadomość, bo w żaden sposób nie zachodziły przesłanki pozwalające na otwarcie przetargu w ramach „wolnej ręki”. Media podkreślają, że jak na razie Komenda nabrała w usta i nie chce komentować całej sprawy.

Sam przetarg dotyczył modernizacji sieci radiowej w trzynastu polskich miastach, a został on rozpisany 1 września 2018 r. Policja wybrała ofertę Motorola Solutions odrzucając dwie inne propozycje, stąd pozostałe podmioty uczestniczące w przetargu złożyły odwołanie. Zarzucały one Motoroli, że ta nie zaprezentowała konkretnego modelu oferowanego urządzenia, chociaż był to jeden z wymogów wpisanych w warunki zamówienia.

Na podstawie: Dziennik.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. 80085 04.11.2019 13:52

    I weź ufaj policji. To tacy sami wrogowie osób prywatnych jak złodzieje i bandyci. I te sukcesy zamknięcia do więzienia za 0,5 g trawy w kieszeni…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.