Policja zatrzymuje protestujących

Opublikowano: 26.04.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 427

Wieśniacy spod Hanoi w Wietnamie protestowali przeciwko przejmowaniu ich gruntów przez państwo. W miejscu ich działek rolnych ma powstać nowe luksusowe miasteczko na obrzeżach stolicy. Policja zatrzymała 20 osób spośród protestujących. Po wczorajszych pokojowych manifestacjach dzisiejszej nocy doszło do starć. Policja użyła gazu łzawiącego, by rozproszyć demonstrantów, którzy rzucali cegłami i kamieniami.

Według mieszkanki położonego na wschód od Hanoi okręgu Van Giang, która przedstawiła się jako Thinh, ok. 3 tys. policjantów złamało opór około tysiąca protestujących wieśniaków. Na miejscu nadal jest niespokojnie. Na 70 hektarach odebranej rolnikom ziemi ma powstać miasteczko Ecopark.

Jest to już drugi w bieżącym roku w Wietnamie przypadek bardzo poważnego konfliktu, wywołanego przez przejmowanie ziemi od chłopów.

“Rzucaliśmy w nich butelkami z benzyną, ale to nie pomogło, mieli tarcze. Użyli pałek, by nas bić. Nawet kiedy uciekaliśmy do wioski, biegli za nami i nas bili.” – relacjonował jeden z wywłaszczanych rolników.

Opracowanie: MarcheVa
Źródło: CIA


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Il 26.04.2012 11:41

    Czy wszędzie policja jest na usługach finansistów ?

    Może powinniśmy stworzyć alternatywną policję społeczną ?

  2. egzopolityka 26.04.2012 13:25

    W USA powstają organizacje społeczne które zajmuję się omawianiem takich spraw, dyskutują bez oporów przed omawianiem kontrowersyjnych tematów jak nawet całkowite pozbawienie rządu wszelkich uprawnień i przeniesienie ich do samorządów lokalnych. Te organizacje nazywają się kitchen militia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.