Policja zablokuje modlitwę muzułmanów na ulicy

Opublikowano: 22.11.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 5

Minister spraw wewnętrznych Francji Gerard Collomb zapowiedział, że muzułmańskie piątkowe modlitwy na ulicach podparyskiego miasteczka Clichy-la-Garenne zostaną zablokowane.

W ostatni piątek kilkudziesięciu miejscowych radnych, wspomaganych przez parlamentarzystów, próbowało przejść przez modlących się na ulicy i targowisku ale zostali powstrzymani przez policję. Teraz minister powiedział, że „nie będzie modlitw na ulicy, zapobiegniemy modlitwom na ulicy”.

Prawo francuskie nie pozwala na organizowanie modlitw w miejscach publicznych ale przepisy te były przez władze ignorowane, żeby nie drażnić muzułmanów. W Clichy-la-Garenne muzułmanie zapowiedzieli, że w piątek ponownie będą się modlić na ulicy. Modlitwy te to protest przeciwko zlikwidowaniu tymczasowego meczetu przez władze miejskie (zastąpiono go biblioteką) a do meczetu na przedmieściu, odległego o 1,5 km, „nie ma dobrej komunikacji”.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: TheLocal.fr
Żródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Albo protest przeciwko likwidacji meczetu. O czym donosiły media.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Czy to już ?
No na piątek, duża paczka popcornu, piwko i z wypiekami oglądam informacje wieczorne :)

Herstoryk
Gość
Herstoryk

Artykuł przywodzi na myśl dowcip Radia Erewan – “P: Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają Mercedesy?
O: Prawda, ale z małymi poprawkami: nie w Moskwie tylko w Leningradzie, nie Mercedesy tylko rowery i nie rozdają tylko kradną.”

Otóż, wedle oryginału w “The Local”, na który artykuł się powołuje, w Clichy-la-Garenne muzułmanie modlą się na ulicy w proteście przeciw zamknięciu popularnego meczetu/sali modlitw w jednym z budynków państwowych i skarżą się, że miasto nie daje im odpowiedniego terenu pod budowę nowego meczetu. Minister spraw wewnętrznych Francji stwierdził, że muzułmanie mają pełne prawo do miejsca modlitw, i że kwestia zostanie wkrótce polubownie rozwiązana. Spór toczy się pomiędzy silnie prawicowym merem przedmieścia i przedstawicielami muzułmanów, którzy uważają, że ten drugi meczet jest o wiele za mały dla ich kongregacji. “The Local” nie podaje nic nt. położenia alternatywnego meczetu i odległości od centrum.
Bardzo wybiórczy i pokrętny ekstrakt z oryginału, ale czegóż można oczekiwać od Euroislamu!