Policja zabiła w USA więcej ludzi niż podają oficjalne statystyki

Opublikowano: 03.10.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1165

Te wstrząsające dane to wynik śledztwa, przeprowadzanego przez dziennikarzy znanego miesięcznika „The Lancet”. Działania dziennikarzy „The Lancet” opublikowało i skomentowało czasopismo „The Hill”.

Badania objęły pokaźny odcinek czasowy, bo niemal 40 lat (1980-2019). Dziennikarze „The Lancet” porównali oficjalne dane statystyczne o śmierci obywateli z rak policji z danymi z niezależnych baz danych. Okazało się, że dane policyjne, gdy porównać je z bazami danych takich organizacji, jak Fatal Encounters, Mapping Police Violence i The Counted, po prostu kłamią.

Dziennikarze zauważyli, że Narodowy System Ewidencji Aktów Sytuacji Obywateli będący częścią Centrum kontroli i profilaktyki zachorowań, które odnotowuje urodzenia i zgony, nie uwzględnia około 55 proc. zgonów „związanych z przemocą ze strony policji”, pisze „The Hill”. I tak, w badanym okresie oficjalnie z rąk policji zginęło 30 800 osób, podczas gdy realna liczba jest o wiele wyższa: 47 900 osób.

Poza tym, jak wskazują autorzy raportu, statystyka ofiar wskazuje wyraźnie, że w stosunku do obywateli o ciemniejszej karnacji, policja dużo łatwiej sięga po broń. Rezultatem tego jest większa liczba ciemnoskórych wśród ofiar policyjnej przemocy – o 59 proc. większa. Ciemnoskórzy giną 3,5 razy częściej niż biali, a Amerykanie latynoskiego pochodzenia 1,8 raza częściej.

Jedna z autorek raportu, Eve Wool, przekonuje, że nieuzbrojeni ciemnoskórzy Amerykanie giną częściej niż biali, nawet wtedy, gdy są podejrzewani o ten sam rodzaj przestępstwa.

Dane, przytaczane przez „The Hill” wskazują, że systemowy rasizm od lat był problemem amerykańskiej policji. Od dwóch lat trwa na ten temat dyskusja, ale jak na razie niewiele z niej wynika.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. qhashbba 03.10.2021 20:44

    The Lancet jest wiarygodny jak CNN, TVN albo TVPIS.

  2. j3w 04.10.2021 09:11

    Chwilę, jeżeli mam uwierzyć w statystyki mówiące, że śmierć z powodu Covid jest dla mnie realnym zagrożeniem po przekroczeniu jakiegoś wieku, to chyba powinienem zawierzyć również danym które wskazują na to, że czarnoskórzy popełniają statystycznie więcej przestępstw, napadów z bronią w ręku oraz w kategoriach etnicznych zawierzyć również danym statystycznym, że osiągają średnio dużo gorsze wyniki w nauce niż inne grupy?

    Alternatywnie mogę wierzyć w systemowy rasizm względem czarnoskórych w USA, że szczepionki pochodzą od Boga albo, że w szczepionkach są chipy?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.