Policja za dekryminalizacją posiadania narkotyków

Opublikowano: 10.07.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 726

Szefowie policji w Kanadzie wezwali do dekryminalizacji osobistego posiadania nielegalnych narkotyków jako najlepszego sposobu walki z nadużywaniem tych substancji i uzależnieniami.

Kanadyjskie Stowarzyszenie Szefów Policji proponuje zwiększenie dostępu do opieki zdrowotnej, leczenia i usług społecznych, aby odciążyć system sądownictwa karnego.

Dekryminalizacja dotyczyłaby posiadania niewielkiej ilość nielegalnych narkotyków na własny użytek.

Policjanci twierdzą, że takie „przekierowanie” poprawiłoby zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników narkotyków przy jednoczesnym ograniczeniu przestępstw przeciwko mieniu i popytu na narkotyki.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o