Policja wprowadza hidżaby

Opublikowano: 30.11.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2596

Tylko w przeciągu ostatniego tygodnia w dwóch państwach islamski hidżab stał się elementem policyjnego munduru. Do użytku dopuściła go jedna z policyjnych komend w Wielkiej Brytanii, a wcześniej został w pełni zaakceptowany w Nowej Zelandii. W ten sposób funkcjonariusze mają odzwierciedlać „zróżnicowanie społeczne” występujące w obu wspomnianych krajach.

Elementy muzułmańskiego stroju dla kobiet jako pierwsza wprowadziła Nowa Zelandia. Nad zaprojektowaniem odpowiedniego munduru pracowano przez ostatnie dwa lata, po tym jak o jego stworzenie zwróciła się niejaka Zeena Ali. Muzułmanka uczestniczyła zresztą w pracach nad wspomnianym strojem, stąd będzie pierwszą używającą go policjantką.

Dowództwo nowozelandzkiej policji twierdzi, że właśnie w ten sposób chce przyciągnąć do swoich szeregów miejscowych wyznawców islamu. Sama Ali zachęca muzułmanów, aby wstępowali w policyjne szeregi szczególnie po zamachu w Christchurch w 2019 roku. Właśnie wówczas przeciwnik ekspansji islamu zaatakował dwa meczety w wymienionej wyżej miejscowości.

Hidżab stopniowo wprowadza również policja w Wielkiej Brytanii. Na razie jest to możliwe w pojedynczych komisariatach. Kolejnym z nich stała się placówka w hrabstwie North Yorkshire. Tamtejsza policja uważa, że w ten sposób „lepiej reprezentuje społeczność, której służy”.

Twórcy nowych mundurów w North Yorkshire zostali już zaproszeni do zaprojektowania hidżabów mogących wejść do ogólnokrajowego użytku. W tej chwili muzułmańska chusta jest dopuszczona do użytku przez policję w Londynie oraz w Szkocji.

Na podstawie: BBC.com, Arabnews.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.