Policja walczyła z demonstrantami w Belgii

Opublikowano: 06.12.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1172

W niedzielę w Brukseli doszło do kolejnych protestów przeciwko covidowym obostrzeniom. Demonstrujący nie zgadzają się na Covid Safe Ticket, który będzie obowiązywał w Belgii. Dzięki niemu osoby zaszczepione, po przebytej chorobie oraz z ujemnym wynikiem testu będą mogły korzystać z miejsc publicznych jak restauracje, bary, czy siłownie.

Ponad 8000 osób zgromadziło się wczoraj w Brukseli, aby zaprotestować przeciwko środkom zdrowotnym, Covid Safe Ticket i możliwemu nadchodzącemu obowiązkowi szczepień. Według agencji informacyjnej Belga protest ma miejsce w pobliżu dworca Gare du Nord. Według policji demonstracja odbyła się już dwa tygodnie temu i zgromadziła około 35 000 osób.

Protestowi towarzyszyły wówczas przemoc i niepokoje. Protestujący mają nadzieję, że tym razem protest przebiegnie gładko. Policja rozmieściła środki na wypadek zamieszek. „Chcemy demokratycznego i niedyktatorskiego podejścia do tego kryzysu. Podjęte środki, takie jak Covid Safe Ticket, są sprzeczne z naszymi podstawowymi prawami. Wirus nie jest pod kontrolą, ale populacja jest” – powiedział rzecznik organizatorów protestu.

Marsz rozpoczął się wczoraj o godzinie 13:00, a demonstranci skierowali się w stronę parku Cinquantenaire. W akcji wzięli również udział strażacy i pielęgniarki, z których wielu obawia się nadchodzącego obowiązkowego szczepienia.

Wbrew oczekiwaniom organizatorów protestu, brukselska policja zdecydowała użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci armatek wodnych, czy broni gładkolufowej. Była to odpowiedź na petardy rzucane w stronę służb porządkowych przez protestujących obywateli. „Policja używa armatek wodnych w stosunku do protestujących. Co na to Janina Ochojska?” – skomentował wydarzenia w Brukseli, Patryk Sykut.

Warto przypomnieć, że dwa tygodnie temu Belgowie również protestowali w swojej stolicy przeciwko obostrzeniom. Wówczas na demonstracji zgromadziło się 35 tysięcy osób. Był to protest związany z innymi ograniczeniami, które wchodzą w życie od 12 grudnia. Tak jak teraz, protest przeobraził się w potyczkę z policją, po ekscesach grupy osób atakujących policję.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Źródło: MediaNarodowe.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 14 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.