Policja w mieszkaniu dziennikarza „Gazety Wyborczej”

Opublikowano: 03.10.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1166

Dziennikarz zielonogórskiej „Gazety Wyborczej” stał się obiektem akcji policji. Bez nakazu kilku funkcjonariuszy weszło do jego mieszkania i przeprowadziło czynności, które mogły naruszyć tajemnicę dziennikarską.

Oficjalnie miejscowa policja twierdzi, że z Komendy Stołecznej Policji otrzymała informację, że z urządzenia, którego IP jest taki sam, jak laptop dziennikarza, otrzymywał groźby karalne poseł PiS. Policjanci odebrali dziennikarzowi służbowy telefon i wspomniany laptop. Na urządzeniach tych znajdowały się, twierdzi dziennikarz, dane stanowiące tajemnice dziennikarską.

Policjanci nie okazali żadnego dokumentu, który uzasadniałby ich interwencję. Ani nakazu zatrzymania, ani rewizji. Według świadków, twierdzili, że KSP informowała ich, że informacje o wysyłaniu gróźb z laptopa lub telefonu otrzymała kilka dni przed interwencją w miejscu zamieszkania dziennikarza, Piotra Bakselerowicza. Dziwne, że przez czas między zawiadomieniem a interwencją w mieszkaniu Bakselerowicza minęło kilka dni, podczas których nie udało się załatwić nakazu przeszukania.

Piotr Balkselerwoicz stanowczo zaprzecza, by wysyłał maile z groźbami pod adresem posła lub kogokolwiek innego ze swojego laptopa.

Wiceminister MSWiA Maciej Wąsik napisał jedynie, że policja zabezpiecza urządzenie „na podstawie ustalonego IP, z którego kierowane były groźby karalne pod adresem posłów”. Policja ze swej strony twierdzi, że ustalono IP i ono było powiązanie z laptopem dziennikarza.

Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z TVN24 powiedział, że to dochodzenie policyjne, bez udziału prokuratora, który włączy się dopiero wtedy, gdy zatwierdzi zatrzymane rzeczy i przeszukanie. Stąd brak nakazu.

Policja, dokonująca interwencji na podstawie takich przesłanek musi mieć bardzo dobre wytłumaczenie, dlaczego weszła do dziennikarskiego domu i naruszyła tajemnicę dziennikarską. Pisowskie państwo pokonuje kolejne bariery.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 9 , średnia ocena wartości wpisu: 4,56 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.