Policja używa dronów do wymuszania dystansu społecznego

Opublikowano: 29.04.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 58

Policja w Elizabethtown (stan Nowy Jork w USA), używa dronów do szpiegowania obywateli w obszarach, do których nie mogą dotrzeć samochody patrolowe.

Władze twierdzą, że drony nie robią zdjęć ani nie zbierają dowodów, ale nieprzestrzeganie ich poleceń może skutkować wezwaniem lub grzywną w wysokości 1000 USD. Co gorsza, drony pochodzą od chińskiej firmy, która wysłała podobne drony w całym kraju – a Departament Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) ostrzegł, że dane zebrane na temat tych dronów będących własnością Chin mogą zostać naruszone i odesłane do Pekinu.

Drony ułatwiają policji dostrzeżenie niektórych obszarów, w których dostęp do radiowozów jest trudniejszy. Obejmuje to ciasne przestrzenie między budynkami, za szkołami i podwórkami. J. Christian Bollwage, burmistrz miasta, w odpowiedzi na krytykę powiedział, że drony mogą uratować życie. „Moja odpowiedź dla tych ludzi brzmi: Jeśli te drony uratują jedno życie, to zdecydowanie warte są działań i informacji, które wysyłają”.

„Drony, przekazane przez chińską firmę DJI, trafiły do ​​43 agencji w 22 stanach, aby pomóc w egzekwowaniu zasad dystansu społecznego” – donosi MSNBC. „Władze twierdzą, że drony nie robią zdjęć ani nie zbierają dowodów. To zaawansowane technologicznie ostrzeżenie przed zakażeniem wirusem.”

DHS ostrzega, że wyprodukowane w Chinach drony mogą wysyłać poufne dane lotów z powrotem do swoich producentów w Chinach, gdzie rząd zdominowany przez partię komunistyczną może uzyskać do nich dostęp. DHS wysłał ostrzeżenie w maju 2019 roku ostrzeżenie o dronach, prawie na rok przed tym, zanim amerykańscy burmistrzowie zdecydowali się użyć dronów DJI do wprowadzenia środków dystansu społecznego w walce z koronawirusem.

Według CNN prawie 80 procent dronów używanych w USA i Kanadzie pochodzi z DJI z siedzibą w Shenzhen w Chinach.

Tłumaczenie i opracowanie: Artur WWA
Źródło oryginalne: Technocracy.news
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o