Policja używa dronów do wymuszania dystansu społecznego

Opublikowano: 29.04.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1063

Policja w Elizabethtown (stan Nowy Jork w USA), używa dronów do szpiegowania obywateli w obszarach, do których nie mogą dotrzeć samochody patrolowe.

Władze twierdzą, że drony nie robią zdjęć ani nie zbierają dowodów, ale nieprzestrzeganie ich poleceń może skutkować wezwaniem lub grzywną w wysokości 1000 USD. Co gorsza, drony pochodzą od chińskiej firmy, która wysłała podobne drony w całym kraju – a Departament Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) ostrzegł, że dane zebrane na temat tych dronów będących własnością Chin mogą zostać naruszone i odesłane do Pekinu.

Drony ułatwiają policji dostrzeżenie niektórych obszarów, w których dostęp do radiowozów jest trudniejszy. Obejmuje to ciasne przestrzenie między budynkami, za szkołami i podwórkami. J. Christian Bollwage, burmistrz miasta, w odpowiedzi na krytykę powiedział, że drony mogą uratować życie. „Moja odpowiedź dla tych ludzi brzmi: Jeśli te drony uratują jedno życie, to zdecydowanie warte są działań i informacji, które wysyłają”.

„Drony, przekazane przez chińską firmę DJI, trafiły do ​​43 agencji w 22 stanach, aby pomóc w egzekwowaniu zasad dystansu społecznego” – donosi MSNBC. „Władze twierdzą, że drony nie robią zdjęć ani nie zbierają dowodów. To zaawansowane technologicznie ostrzeżenie przed zakażeniem wirusem.”

DHS ostrzega, że wyprodukowane w Chinach drony mogą wysyłać poufne dane lotów z powrotem do swoich producentów w Chinach, gdzie rząd zdominowany przez partię komunistyczną może uzyskać do nich dostęp. DHS wysłał ostrzeżenie w maju 2019 roku ostrzeżenie o dronach, prawie na rok przed tym, zanim amerykańscy burmistrzowie zdecydowali się użyć dronów DJI do wprowadzenia środków dystansu społecznego w walce z koronawirusem.

Według CNN prawie 80 procent dronów używanych w USA i Kanadzie pochodzi z DJI z siedzibą w Shenzhen w Chinach.

Tłumaczenie i opracowanie: Artur WWA
Źródło oryginalne: Technocracy.news
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o