Policja używa 102 nielegalnych radarów

Opublikowano: 04.04.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Sąd Rejonowy w Sierpcu na Mazowszu uznał, że policja stosuje nielegalne radary. Sprawa dotyczy ponad 102 radarów używanych w całym kraju, które będą musiały zostać wycofane.

Chodzi o radary Iskry-1 zamontowane w ponad 102 radiowozach w całym kraju. O tym, że są one nielegalne dowiedziono podczas postępowania sądowego. Jeden z kierowców nie zgodził się bowiem z otrzymanym mandatem, a biegły sądowy uznał używanie Iskry-1 za niezgodne z polskimi przepisami. Sprzęt nie spełnia polskich wymagań meteorologicznych, nie przeszły testu odporności na zakłócenia elektromagnetyczne, a także zły jest ich typ. Rosyjska produkcja miała trafić jedynie na Ukrainę, ale jak widać jest też używana przez polskich policjantów.

Policja odwoła się od wyroku, ale jego prawomocność może oznaczać, iż tysiące mandatów w całym kraju wystawiono nielegalnie.

Opracowanie: MM
Na podstawie: Dziennik – Gazeta Prawna, Interia.pl
Źródło: Narodowcy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ninjas84
Użytkownik
ninjas84

I prawidłowo niech każdy się odwołuje nie będzie łatania dziury w budżecie mandatami :)

cetes
Użytkownik

Powinni! i to z odsetkami.
Taką możliwością nie jestem zachwycony, bo mandatu żadnego/ przez całe życie/ nie zapłaciłem, a odsetki pójdą z mojej kieszeni.

matimozg
Użytkownik