Policja użyła siły przeciwko protestującym w Gruzji

Opublikowano: 21.06.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 496

Gruzińska policja użyła gazu łzawiącego i kuli gumowych przeciwko protestującym w Tbilisi – podaje kanał Rustavi. Pod wpływem działań policji obywatele zaczęli opuszczać terytorium, na którym trwają protesty.

Wśród obecnych przed gmachem gruzińskiego parlamentu jest kilkudziesięciu rannych.

Według wstępnych danych obrażeń doznało kilkadziesiąt osób po obydwu stronach. „Jest wiele ofiar, ma miejsce bijatyka” – głosi komunikat stacji telewizyjnej. Na miejscu są karetki pogotowia.

Ucierpiał między innymi dziennikarz gruzińskiego pierwszego kanału – trafiła w niego jedna z gumowych kul, którymi specnaz zaczął rozpędzać protestujących. Wiadomo też o kilku rannych pracownikach innych mediów.

Wcześniej przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych Gruzji razem z wielotysięcznym tłumem rozpoczęli szturm budynku parlamentu w centrum Tbilisi w kontekście skandalu wokół deputowanego do Dumy Państwowej Siergieja Gawriłowa.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Perun 21.06.2019 16:49

    Co za bezsensowny news 🙁 A Gruzini protestują bo co?? bo lato za ciepłe?? bo zaćmienia księżyca w Gruzji nie widać??
    Swoją drogą przykład nam brać z tego dumnego narodu! Zrobili zadymę w sumie z pierdoły i tak trzymać! a u nas eskimosi dyktują nam prawo, szwendają się jak u siebie, mają eksterytorialne obszary (były KL Auschwitz-Birkenau) robią sobie posiedzenia Knesetu, spędy policyjne (Kielce) jakiś trep-sierżancina bryluje na salonach i rozstawia prominentów po kątach, w biały dzień robią nam wałka na 350 mld baksów i cisza jak makiem zasiał – naród śpi. Obce żołdactwo pęta się po kraju, Yankes robi za nas politykę zagraniczną i nawet pies z kulawą nogą się nie odezwie. Dewianci postponują wszystko co niby święte i co? i nico. Po dzielnych Sarmatach popłuczyny i szumowina została…

  2. Perun 21.06.2019 18:02

    “Osobiście uważam, że większość ludzi w tym kraju ,” zasłużyła” na taki los”
    Może i tak bo na przebudzenie już nie liczę po ostatnich wyborach do eurokołchozu. Tylko co z historycznym narodem polskim? co nas czeka? rezerwaty? powstania i powtórka z XIXw, modlitwy o “wojnę powszechną”?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.