Policja użyła gazu przeciw demonstrantom

Opublikowano: 03.11.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 760

Protesty w Hongkongu nie ustają. Policja użyła gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom w dzielnicy Causeway Bay w Hongkongu – informuje stacja radowa RTHK.

W sobotę ponad 100 kandydatów do rady okręgowej Hongkongu z Partii Demokratycznej zorganizowało spotkanie z wyborcami w parku Victoria. Policja wezwała tłum do rozejścia się, bo wiec nie został uzgodniony z władzami. Później funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego.

Niektórzy kandydaci wdali się w potyczki słowne z policją licząc na to, że funkcjonariusze nie będą przeszkadzać w przeprowadzeniu spotkania. Po wejściu policjantów do parku członek zgromadzenia ustawodawczego zwrócił się do nich z żądaniem, aby dali czas ludziom na rozejście się. Ponadto duża grupa ludzi zebrała się na ulicy Yi Vo w Causeway Bay. Niektórzy protestujący wdali się w przepychanki z policjantami.

Protesty na dużą skalę w Hongkongu rozpoczęły się w czerwcu po rozpatrzeniu zmian w ustawie o ekstradycji, które, jeśli zostaną zatwierdzone, umożliwią Hongkongowi ekstradycję podejrzanych do jurysdykcji, z którymi nie ma umowy ekstradycyjnej, w tym Tajwanu, Makau i Chin kontynentalnych.

Początkowo protesty były pokojowe, ale za każdym razem starcia na ulicach miasta stają się coraz bardziej brutalne, poszkodowanych zostały już dziesiątki ludzi.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.