Policja użyła armatek wodnych podczas protestów

Opublikowano: 18.01.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1599

Policja w Amsterdamie użyła armatek wodnych, aby rozpędzić demonstrantów, protestujących przeciwko rządowi, poinformowała holenderska stacja telewizyjna NOS.

Setki osób zebrało się na Placu Muzealnym w Amsterdamie, wykrzykiwano hasło „Nigdy więcej nie głosujcie za gabinetem Rutte!”, protestowano mimo obowiązującego zakazu przeprowadzania demonstracji. Stróże prawa wielokrotnie wzywali zebranych w tłumie ludzi, aby opuścili plac, jednak nie przyniosło to efektu, w związku z czym użyto armatek wodnych.

Według danych NOS protestujący również nie przestrzegali dystansu społecznego i innych środków sanitarno-epidemiologicznych.

W piątek premier Holandii Mark Rutte oświadczył, że na ręce króla Wilhelma-Aleksandra złożył dymisję swojego rządu. Decyzja ta była spowodowana skandalem wokół świadczenia z tytułu opieki nad dziećmi. Setki rodziców dotknęły poważne problemy finansowe po tym, jak inspekcja skarbowa przez pomyłkę oskarżyła ich o oszustwo i zażądała zwrotu świadczenia z tytułu opieki nad dziećmi. W niektórych przypadkach chodziło o dziesiątki tysięcy euro.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.