Policja usunęła z autobusu kobietę w nikabie

Opublikowano: 30.08.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 128

Są pierwsze efekty prawa o zakazie zasłaniania twarzy w miejscach publicznych, który obowiązuje w Holandii od 1 sierpnia: w mieście Limburg kierowca wezwał policję, kiedy kobieta w nikabie odmówiła wyjścia z autobusu. Policjanci usunęli ją z autobusu, ale pracodawca nie pochwalił kierowcy.

Rzecznik firmy Arriva stwierdził, że wytyczne firmowe mówią, że kierowca może zwrócić uwagę i poprosić zakrytą kobietę o opuszczenie pojazdu, ale jeśli kobieta odmówi to powinien dalej jechać.

W Utrechcie kobieta w nikabie złożyła skargę na szpital, który podobno nie chciał jej pomóc. Kobieta przyszła do szpitala z córką, która miała złamaną nogę. Recepcjonistka nie chciała z nią rozmawiać a ochroniarz kilkakrotnie prosił o zdjęcie nikabu. Według szpitala, który nie chciał komentować dokładnie sytuacji, nikomu nie odmawia się pomocy; z relacji dziennikarskiej wynika, że córce została udzielona pomoc.

Muzułmańskie ubiory są czasami wykorzystywane do kradzieży w sklepach. Powyższy film przedstawia kobietę przyłapaną na kradzieży w sklepie w Wielkiej Brytanii.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: NlTimes.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o