Policja ustaliła tożsamość zamachowcy z Lahaur

Opublikowano: 29.03.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Policja ustaliła tożsamość zamachowcy-samobójcy, który w niedzielę dokonał ataku terrorystycznego w Lahaur, informuje kanał telewizyjny Geo TV.

W niedzielę zamachowiec-samobójca zdetonował ładunek wybuchowy przy placu zabaw w Lahaur. Według policji większość ofiar to kobiety i dzieci. Odpowiedzialność wzięli na siebie bojownicy bliscy radykalnemu ruchowi Taliban. Według najnowszych danych liczba ofiar wybuchu w drugim co do wielkości mieście Pakistanu osiągnęła 69 osób, co najmniej 23 z nich to dzieci. Ponadto poinformowano o ponad 300 rannych.

Zamachowiec-samobójca został zidentyfikowany jako Yusuf, syn Ghulama Farida, który urodził się 1 stycznia 1988 roku i mieszkał w mieście Muzaffargarh w prowincji Pendżab w Pakistanie. Według źródeł zaznajomionych z prowadzonym dochodzeniem 28-letni zamachowiec-samobójca mieszkał w rejonie Fatah Suhrani miasta Muzaffargarh. Wstępne dane z dochodzenia wskazują, że Yusuf przez osiem lat uczył w szkole religijnej w Lahaur po tym, jak otrzymał wykształcenie religijne w mieście Dera Ghazi Khan w Pendżabie.

Departament policji antyterrorystycznej przeprowadzili nalot, w którym zatrzymano 15 podejrzanym o udział w ataku terrorystycznym. Wśród nich było trzech braci Yusufa.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o