Policja uderza w siedzibę Okupuj Wall Street

Opublikowano: 15.11.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 627

STANY ZJEDNOCZONE. Policja zaczęła usuwać protestujących z parku Zuccotti w Nowym Jorku, ostrzegając, że każdy demonstrant, który odmówi oddalenia się, zostanie aresztowany – poinformował dziennik “New York Times”.

Uczestnicy ruchu Okupuj Wall Street (Occupy Wall Street) zareagowali na przystąpienie policji do demontażu namiotów na placu skandowaniem: “Czyj to park? Nasz!” oraz “Nie wycofamy się, nie poddamy się!”. Obecni skupili się w środkowej części parku zwanej “kuchnią”, gdzie zaczęli wznosić barykady ze stołów i kawałków drewna.

“Plac Wolności (park Zuccotti), będący od dwóch miesięcy siedzibą Occupy Wall Street i miejscem narodzin 99 proc. ruchu, który rozprzestrzenił się w całym kraju i na świecie, jest właśnie ewakuowany przez duże siły policji” – napisali manifestanci w komunikacie.

Przed rozpoczęciem akcji kapitan policji okrążył park, wygłaszając komunikat: “Miasto zdecydowało, że dalsza okupacja parku Zuccotti stwarza zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa przeciwpożarowego”. Manifestantom nakazano “natychmiast usunąć wszelkie rzeczy osobiste”, ostrzegając, że inaczej zostaną wyrzucone do śmieci.

Członkowie ruchu Okupuj Wall Street protestują m.in. przeciwko uprzywilejowanej pozycji banków, skutkom kryzysu gospodarczego i nierównościom społecznym.

Autor: Marek Nowicki
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Murphy 15.11.2011 13:29

    Miasto czyli kto? Czy to ludzie mieszkający w tym mieście czy może burmistrz i spółka?

  2. manchester U 15.11.2011 14:54

    A zauważyliście zaczeli akcje w nocy jak szczury.Boją się światła dziennego bo w nocy dużo więcej można ukryć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.