Policja twierdzi, że „wracają dawne przestępstwa”

Opublikowano: 16.08.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1643

Polska Agencja Prasowa donosi o coraz większej liczbie włamań mających miejsce w Olsztynie. Dodatkowo pojawiają się także zgłoszenia dotyczące dziurawienia baków aut w celu spuszczenia z nich paliwa i kradzieży katalizatorów. Olsztyńska policja twierdzi więc, że mamy w tej chwili do czynienia z „powrotem dawnych przestępstw”.

Tylko od początku czerwca na osiedlach stolicy województwa warmińsko-mazurskiego odnotowano 12 włamań do mieszkań i domów oraz usiłowanie ich dokonania. Według PAP złodzieje najczęściej zadowalają się sprzętem elektronicznym i elektronarzędziami, a także oczywiście gotówką i biżuterią.

Zdaniem policjantów łupy są wynoszone przez przestępców często w zwykłych torbach i plecakach. Poza tym mają być na tyle bezczelni, że dokonują włamań w biały dzień, kiedy właściciele obiektów przebywają w swoich miejscach zatrudnienia.

PAP cytuje również olsztyńskiego policjanta, który twierdzi, że na włamania często nie zwracają uwagi sąsiedzi. Osoby mieszkające na tamtejszych osiedlach najczęściej się nie znają, dlatego uważają, iż osoba rozkręcająca zamek w drzwiach nie jest złodziejem, lecz po prostu właścicielem dokonującym jego wymiany.

Od czerwca olsztyńska policja otrzymała również osiem zawiadomień dotyczących dziurawienia baków w celu opróżnienia ich z paliwa. Zdarzają się również przypadki kradzieży katalizatorów w samochodach.

Policja twierdzi, że podobne przestępstwa były popularne przed laty, gdy ludzie nie mieli pracy, dlatego obecnie decydują się na nie desperaci nie mający pieniędzy. Funkcjonariusze mówią więc w rozmowie z PAP, iż „wracają dawne przestępstwa”.

Na podstawie: PAP.pl, Olsztyn.TVP.pl
Zdjęcie: TheDigitalWay (CC0)
Źródło: Autonom.pl

7

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. replikant3d 16.08.2022 11:19

  Im biedniej tym gorzej…Wkrótce będzie to ,,plaga,,…

 2. andi170 16.08.2022 12:15

  Dziękujmy ,,naszym” politykom wszystkim bez wyjątku że od 1989 r. Zdążyli zrujnować i sprzedać Polskę I Polaków nagrodą dla nich powinien być KS począwszy od Balcerowicza a skończywszy na Morawieckim i Kaczyńskim.

 3. agama 16.08.2022 16:19

  PiZ – Politycy i Złodzieje

 4. Szwęda 16.08.2022 22:16

  Polskę musieliby przejąć Polacy i sporządzić od zera całkiem nową konstytucję i całe prawo. Ale to moim zdaniem bez straszliwego rozlewu krwi – nigdy się nie uda i zawsze będzie budowane na fałszu.

 5. Houston Problem 16.08.2022 22:43

  Autentyczna anegdota , którą niestety samo życie mi spłatało: otóż , nie tak dawno grasował po okolicy “majster” wchodzący do domów “na klamkę” – chwytał za klamkę drzwi , jak otwarte to wchodził , a ludzie nieraz byli w chałupie i mają taki dziwny nawyk (ja także) , że trzymają np. na półce przy drzwiach , a to portfel , a to komórkę czy smartfona / smartwatcha itd. Facio wchodził zabierał co mu wpadło do łapy , a jak nie słyszał nikogo , to i opędzlował cały dom z kasy , biżuterii , kiedyś obłowił się na ponad 20 tysi , górole poszli na sume i zostawili chałupe pootwieraną. Zmierzamy do puenty: o mały włos (pomogły doniesienia prasowe na 24tp.pl) , a bym mistrza chwycił na gorącym uczynku – też mi wlazł tak do chałupy i sięgał po komórkę (na półce przy drzwiach). Usłyszałem kliknięcie klamki i byłem blisko , ale że miałem nogę w gipsie , to gościa tylko przegoniłem. Zresztą nieskutecznie , zanim się pozbierałem , zdążył sprzedać sąsiadce kalendarz (a był akurat lipiec , czyli trochę przeterminowany) i wyłudzić kupę kasy. Zanim dokuśtykałem do drogi majster upłynnił się i zniknął , jak mgła , aż nie mogłem uwierzyć. Mam tylko tą satysfakcję , że jak go wypraszałem z chałupy , to dostała mu się super – wiązanka , taka prosto od serca. Dodam , że w tym samym czasie zginęło w naszej wiosce kilka portfeli (leżących na półce przy drzwiach). Historia (podkreślam jeszcze raz) autentyczna. Ku przestrodze !!! P.S. Aha , majstra mylecjanty złapały po chyba dwóch miechach , a ponoć grasował u nas całe DWA lata. Jaja , nie ???
  P.S. II AHA , były wtedy jeszcze takie szopki , że nie mogłem się doprosić (byłej już teraz) żony , żeby chałupę zamykała , cały dzień / całą noc , wszystko było pootwierane. Uwierzyła dopiero , jak te portfele z domów wyparowały (zrzucali winę początkowo na Bogu ducha winnego – narkomana wioskowego , :))))
  No , kurde sorry , miałem ubaw po pachy. Ale i nauczkę na przyszłość. Uczcie się na moich błędach – nie pakujcie się w żadne gipsy , bo wtedy złodzieja – nie dogonisz !:)))) Pozdrawiam.hej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.