Policja próbowała uniemożliwić dotarcie na protesty

Opublikowano: 01.11.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1544

Niepokojącą nadgorliwość przejawiła policja wobec związkowców z Inicjatywy Pracowniczej podczas ich podróży 30 października do Warszawy na protesty. Czy sprawa zostanie wyjaśniona, a policjanci poniosą odpowiedzialność?

Nie ma mowy o przypadku: 5 przedstawicielek i przedstawicieli Inicjatywy Pracowniczej byli zatrzymywani trzykrotnie i to nie tylko dla rutynowej kontroli drogowej. Patrole policyjne sprawdziły dokumenty wszystkich obecnych w samochodzie, poddano przeszukaniom bagażnik samochodu, wreszcie podczas trzeciego zatrzymania wszyscy obecni w pojeździe zostali wyciągnięci na zewnątrz, skuci, jedną z kobiet rzucono na asfalt. Jak twierdzą związkowcy, w zatrzymaniu brało udział 5 radiowozów i helikopter. Zatrzymanych przewieziono na posterunek policji w Pruszkowie, poddano badaniom alkomatem (wszyscy byli trzeźwi), kierowcę dodatkowo poddano testom na narkotyki, który też nic nie wykazał.

Żaden z zatrzymanych nie otrzymało choćby ustnego uzasadnienia zatrzymania, nie mówiąc o przedstawieniu zarzutów, nie dostali też protokołów przeszukania pojazdu. Jak utrzymują związkowcy, policjanci w rozmowach miedzy sobą mówili o „zatrzymaniu prewencyjnym”.

W informacji o tym incydencie na stronie Inicjatywy Pracowniczej na FB zatrzymani podają nazwiska funkcjonariuszy. „Złożymy oficjalne zażalenie na działania tych funkcjonariuszy, dochodzić będziemy również zadośćuczynienia za bezpodstawne zatrzymanie”. Jeśli wyjaśni się, że była to zaplanowana akcja policji, a zmierzających na protest inwigilowano, to miał miejsce bardzo niebezpieczny precedens policyjnej aktywności, do tej pory niespotykanej.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MakSym
Użytkownik
MakSym

Oto dane tych s……li w mundurkach – młodszy aspirant Marcin Lisiecki (nr 915093) i sierżant Karolina Żak (nr 967066).