Policja nie potrzebowała stanu nadzwyczajnego

Opublikowano: 20.10.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1377

Prawnik reprezentujący Prowincjonalną Policję Ontario (OPP) powiedział, że policja nie uważała, by ustawa o nagłych wypadkach (EA) była potrzebna do usunięcia protestujących z „Konwoju Wolności” z centrum Ottawy.

Prawnik OPP Christopher Diana zauważył, że siły te mają „znaczące doświadczenie w reagowaniu na protesty, blokady i podobne działania”, co sprawiało, że powołanie się na EA stało się niepotrzebne. Diana dodała, że chociaż EA i „w szczególności ustawodawstwo prowincji – dostarczyły użytecznych narzędzi”, „mimo ich braku istniała wystarczająca władza prawna, aby poradzić sobie z działaniami protestacyjnymi, które miały miejsce w tym okresie”.

Oprócz OPP prowincje Alberta i Saskatchewan, a także inne ugrupowania na rzecz wolności obywatelskiej, również podczas wystąpień otwierających prace komisji dochodzeniowej zeznały, że bezprecedensowe wprowadzenie EA nie było usprawiedliwione.

28 lutego, podczas gdy rząd Trudeau był krytykowany za wprowadzenie ustawy o stanie wyjątkowym liberalny minister bezpieczeństwa publicznego Marco Mendicino stwierdził, że ustawa została wprowadzona za poradą „organów ścigania”.

Jednak oprócz OPP, zarówno federalna Królewska Kanadyjska Policja Konna (RCMP), jak i lokalna Policja Ottawa zaprzeczyły twierdzeniu Mendicino, że to organy ścigania poprosiły rząd Trudeau o powołanie się na ustawę.

Śledztwo, prowadzone przez Komisję ds. Zagrożenia Porządku Publicznego rozpoczęło się w zeszły czwartek i ma potrwać do 25 listopada.

Podczas gdy Trudeau ostatecznie unieważnił EA 23 lutego po zaledwie dwóch dniach, wielu Kanadyjczyków, którzy poparli Konwój Wolności, miało zamrożone konta bez nakazu sądowego.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Wideo: YouTube.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.