Policja musi oddać substancje do produkcji narkotyków

Opublikowano: 27.11.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1728

Przeszło 1,1 tys. kilogramów surowców przeznaczonych do produkcji syntetycznych narkotyków, które zostały zarekwirowane przez policję w holenderskim mieście Zaanstad, muszą zostać zwrócone ich właścicielowi.

Jak podaje „De Telegraaf, funkcjonariusze policji pod koniec tygodnia wkroczyli do magazynu jednej z firm w położonym w aglomeracji Amsterdamu Zaandam. Odkryli tam warte 8 mln euro substancje chemiczne, które służą do produkcji syntetycznych narkotyków.

Okazało się, że w składzie skonfiskowanych substancji brakuje określonego składnika, co oznacza, że materiał nie może być oznaczony jako nielegalny i ma zostać zwrócony.

„Obecna ustawa opiumowa pozwala przebiegłym przestępcom narkotykowym bawić się z nami. Producenci i handlarze narkotyków są kreatywni w znajdowaniu sposobów na obejście ustawy opiumowej” – głosi wspólne oświadczenie burmistrza Jana Hamminga i szefa policji Sherwina Tjina-Asjoe.

Producenci narkotyków robią to poprzez opracowywanie nowych substancji, które tylko nieznacznie różnią się od już istniejących, które znajdują się na liście zabronionych.

Hamming i Tjin-Asjoe chcą zmiany holenderskiego ustawodawstwa narkotykowego, tak aby przestępcom trudniej było bezproblemowo produkować nowe rodzaje twardych narkotyków na bazie dozwolonych substancji.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.