Policja kupuje olej spożywczy do walki z ekoaktywistami

Opublikowano: 18.10.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1000

Jak informuje niemiecka gazeta „Die Welt” grupa aktywistów stała w poniedziałek pod gmachem ministerstwa finansów w Berlinie. Policja relacjonuje, że uczestnicy akcji siedzieli lub stali przy strefie wejściowej i na balkonie budynku. Ekoaktywiści reprezentowali grupę „Letzte Generation” nagrywając filmiki do mediów społecznościowych i trzymając transparenty z hasłami w języku angielskim.

Równolegle od rana demonstranci ponownie zablokowali zjazdy z autostrad w kilku miejscach Berlina, m.in. w Charlottenburgu, Tempelhof i Schoenebergu. Niektórzy z nich przykleili się do dróg. „W obliczu przyklejonych do dróg aktywistów berlińska policja zbroi się” – informuje niemiecka gazeta „Berliner Zeitung”.

Rzecznik niemieckiej policji wyjaśnił, że oprócz broni, radia, hełmów, grupy zadaniowe posiadają przy sobie olej rzepakowy i słonecznikowy. Zdaniem służb, jest to skuteczna metoda na pozbycie się ekoaktywistów z dróg.

Policjanci kupili zapasy oleju w popularnych supermarketach. Olej został rozdysponowany do różnych jednostek policji. Dokładna ilość oleju spożywczego przewożona obecnie w każdym radiowozie nie jest jednak ujawniana z uwagi na względy taktyczne policji.

„W niedzielę wieczorem aktywiści klimatyczni demonstrowali na ważnym Światowym Kongresie Zdrowia w Berlinie, blokując wejście i wywołując fałszywy alarm pożarowy. W minionym tygodniu wywołali oni co najmniej dwa fałszywe alarmy pożarowe w budynkach Bundestagu. Równolegle grupa zapowiadała, że w tym tygodniu rozszerzy swoje akcje blokadowe (…). Demonstranci domagają się zwiększenia działań w zakresie ochrony klimatu” – podaje “Die Welt”.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Wideo: YouTube.com
Na podstawie: TVP.info, DW.com
Źródło: MediaNarodowe.com

9

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.