Policja ewakuowała port naftowy zablokowany przez strajkujących

Opublikowano: 21.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1824

Policja odblokowała terminal naftowy Donges w departamencie Loara Atlantycka we Francji, który od tygodnia był okupowany przez strajkujących przeciwko reformie emerytalnej związkowców.

W czasie interwencji policji w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do starć ze związkowcami – podała agencja AFP. Według źródła agencji siły bezpieczeństwa „rozpoczęły szarżę” na demonstrantów około godz. 2 w nocy. Rząd w nocy ogłosił również przymusową mobilizację do pracy strajkującego personelu w magazynie ropy Fos-sur-Mer w Delcie Rodanu. W przypadku niedoborów paliwa „będą kolejne rekwizycje” – poinformował we wtorek rzecznik rządu Olivier Veran w stacji RTL.

Z kolei minister transportu Clement Beaune ostro skrytykował blokady w rafineriach. Podał we wtorek w stacji France Inter, że w okolicach Delty Rodanu „połowa stacji paliw jest w trudnej sytuacji” z powodu braków paliwa.

Związkowcy z centrali CGT zapowiedzieli protesty wokół magazynu Fos-sur-Mer, podając, że jego pracownicy pracują obecnie pod nadzorem policyjnym.

Autorstwo: AAP
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 22.03.2023 13:13

    Francja ogłosiła mobilizację? To już oficjalnie twierdzą, że mają wojnę domową?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.