Liczba wyświetleń: 807
Jak wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego „Jakość życia w Polsce” za rok 2014 i 2015, aż połowa gospodarstw domowych nie jest w stanie pokryć nieoczekiwanego wydatku w wysokości 1 tys. zł. Raport przedstawia także inne alarmujące dane.
GUS, próbując odmalować „dobrobyt po polsku”, uwzględnił w swojej publikacji następujące obszary: materialne warunki życia, zdrowie, edukację, aktywność ekonomiczną, czas wolny i relacje społeczne, osobiste bezpieczeństwo, jakość państwa i podstawowe prawa, a także jakość środowiska naturalnego w miejscu zamieszkania.
Według danych z raportu tylko 59 proc. Polaków jest zadowolonych ze swojej sytuacji zawodowej. Prawie 14 proc. pracuje w wydłużonym czasie pracy. 49 proc. gospodarstw domowych nie byłoby w stanie pokryć nieoczekiwanego wydatku, zaś 8,5 proc. ma zaległości w opłatach.
Udział wydatków na utrzymanie mieszkania w wydatkach ogółem to aż 20,1 proc. 17,7 proc. ludności mieszka w zbyt małych mieszkaniach, 7,4 proc. jest zagrożonych ubóstwem skrajnym, a 5,4 proc. brakuje pieniędzy na żywność. 31,7 proc. Polaków ocenia swój budżet domowy jako „zły”.
Źródło: NowyObywatel.pl
GUS jak zwykle zakłamuje, manipuluje swoimi statystykami. “59 proc. Polaków jest zadowolonych ze swojej sytuacji zawodowej.” – Bzdura! Prawda jest taka, że znacznie mniej.
Wiara w GUS czyni cuda. Jeszcze niedawno GUS twierdził, że 80% Polaków jest zadowolonych z życia, czyli szczęśliwych. Zagadka teologiczna. Takie zmiany i tak szybko?
„59 proc. Polaków jest zadowolonych ze swojej sytuacji zawodowej.” czy może 59% Polaków cieszy się ,że ma pracę. Poza 2 może 3 przypadkami większość moich znajomych nie jest zadowolonych z obecnych warunków pracy oraz płacy , kwitując najczęściej obecna sytuację :”Trzeba się cieszyć ,że jest prac”.
Jak dla mnie jest to znaczna różnica.