Polak nominowany do Nagrody Nobla?

Opublikowano: 07.10.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 643

Profesor Artur Ekert z Uniwersytetu Okfordzkiego wymieniany jest jako jeden z kandydatów do tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Informuje o tym TVP Info powołując się na szwedzką agencję prasową TT i zestawienie amerykańskiej firmy Clarivate Analytics.

Jak podaje źródło, prof. Ekert jest jednym z kandydatów ze względu na dużą liczbę naukowych cytowań. Komitet noblowski miałby docenić naukowca z Oksfordu za „pracę nad technologiami informatycznymi, w tym kryptografią kwantową”. Kryptologia kwantowa zajmuje się m.in. metodami wykonywania zadań kryptograficznych przy użyciu informatyki kwantowej.

Fizyk prof. Artur Ekert jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, współtwórcą nowej dziedziny, jaką jest kryptografia kwantowa. Od końca lat 80 XX wieku związany jest z Uniwersytetem Oksfordzkim.

8 października w Sztokholmie zostanie ogłoszony laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Polski kandydat do nagrody zmierzy się, m.in. z Amerykaninem Tonym Heinzem z Uniwersytetu Stanford. Agencja TT wymienia go jako potencjalnego laureata za „wkład w zrozumienie działania nanomateriałów, takich jak grafen i nanorurki węglowe”.

Nominacje do nagród Nobla, których wartość w każdej dziedzinie to 9 mln koron (ok. 3,6 mln zł), pozostają tajne przez 50 lat.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Fenix 07.10.2019 09:41

  Co ma oznacza to zdanie? “Nominacje do nagród Nobla, których wartość w każdej dziedzinie to 9 mln koron (ok. 3,6 mln zł), pozostają tajne przez 50 lat.” To za co ta nagroda , komu ma służyć patent schowany na 50 lat = Nobel to pomyłka, No-blef ? Ludziom mają służyć naukowe odkrycia, teraz!

 2. mariusz 07.10.2019 12:50

  Fenix, społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy z tego że żyjemy w systemie faszystowskim. Odkrycia naukowe są blokowane od kilkudziesięciu lat. Rząd USA powołał koło roku 1930 tajne laboratoria. Świadkowie którzy pracowali w nich koło roku 1970, zeznali, że te zatajone technologie wyprzedzają oficjalną naukę o kilkaset lat. Przypuszczalnie już dawno mamy technologie zatrzymania starzenia, leczenie wszystkich chorób i produkcja wszystkiego bezpłatnie. Pisał o tym Steven Greer który zebrał 800 świadków którzy pracowali w tych laboratoriach
  https://siriusdisclosure.com/evidence/
  Natomiast niezależne laboratoria badawcze dokonujące takich odkryć były niszczone przez policję, jak wynika z raportu Gary Vespermana
  http://www.theorionproject.org/en/documents/Gary_V.pdf

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.