Polacy „wypełniają zadanie bojowe” w Rosji?

Opublikowano: 05.06.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3606

„Był to zaszczyt” – tak mówią na nagraniu Polacy, którzy brali udział w operacji wojskowej w rosyjskim Biełgorodzie. Polskie władze zaznaczają, by nie utożsamiać najemników z siłami zbrojnymi Rzeczpospolitej Polskiej.

Polski Korpus Ochotniczy, walczący po stronie Ukrainy, opublikował na „Telegramie” nagrania, w których pokazuje kilka fragmentów z akcji w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim. „Wszyscy zadają nam jedno pytanie, czy braliśmy udział w operacji na terenie obwodu Biełgorodzkiego. Odpowiedź jest jednoznaczna, oczywiście, że tak!” — czytamy w telegramowym wpisie oddziału.

Nie wiadomo dokładnie, w której z akcji uczestniczyli Polacy. W ostatnim czasie doszło do ataków partyzanckich przy granicy z Ukrainą, po stronie rosyjskiej. Dotychczas przyznawali się do tego Rosjanie, którzy walczą przeciwko Putinowi. Teraz oficjalnie przyznali się do tego także Polacy z korpusu ochotniczego. „W akcji wzięła pierwsza grupa szturmowa Korpusu. Wszyscy wrócili z zadania cali i zdrowi. Wyznaczone zadanie wykonano pomyślnie. Możemy wskazać, że jako pierwsi, razem z jedną z grup bojowych RDK dotarliśmy do miejsca przeznaczenia. Dla naszego oddziału był to zaszczyt uczestniczyć w tego typu operacji, choćby ze względu na historyczne znaczenie tego typu działań” — pisze Polski Korpus Ochotniczy.

Wcześniej Kreml oskarżał Polaków o udział w akcjach dywersyjnych w obwodzie biełgorodzkim. Wówczas wielu traktowało to jako rosyjską propagandę.

Po tym, gdy światło dzienne ujrzały filmy, a Polski Korpus Ochotniczy oficjalnie przyznał się do udziału w operacjach na terenach Rosji, oświadczenie wydał Stanisław Żaryn, który działa przy ministrze Kamińskim ze służb specjalnych. „Opisywany w mediach Polski Korpus Ochotniczy nie jest w żaden sposób powiązany z Siłami Zbrojnymi RP ani żadną instytucją RP. Działań polskich ochotników wspierających Ukrainę w walce z Rosją nie należy utożsamiać z władzami RP” – napisał Żaryn.

Autorstwo: KM
Na podstawie: Twitter.com [1] [2] [3] [4]
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. JedynaDroga 05.06.2023 10:12

  Za walkę w obcej armi, jako akt zdrady swojego państwa powinna być zasądzona kara śmierci.

  Po zrzeczeniu się obywatelstwa niech walczą dla kogo tylko chcą.

  Psy wojny, najemnicy największe szuje i podrzegacze wojenni.

 2. LichoNiespi 05.06.2023 13:34

  TZW polski korpus ochotniczy zwerbowany na terenie Polskim za zgodom tego popiepszonego polskiego domu publicznego zw, jako rzad/rzond w dalszym ciagu reprezentuje polskie sily zbrojne majac w nazwie polski korpus ochotniczy.Gdyby ten benkard mial w nazwie zbrodniczy czy bandycki korpus ochotniczy nie legalnie formowany w Polsce to wtenczas Polskie Sily Zbrojne nie mieliby nic wspolnego-winnwgo z tymi bandytami.

 3. LichoNiespi 05.06.2023 13:36

  Kazdy najemnik w tzw polskim korpusie ochotniczym jest zwyklym bandytom i podlega na drzewo lub latarnie i to bez sadu/sondu.

 4. paullenburg 05.06.2023 15:23

  Tak jak nie jestem fanem najemnikow wojennych ani tego co robia tak zastanawiam sie czy skrajnie socjopatyczne hasla typu ,,powiesic ich na latarni” , ,,kara smierci” itd sa normalne …:)

 5. Arkadi Nicpoń 05.06.2023 15:55

  Ruch Dobrobytu i Pokoju Macieja Maciaka, po wyborach sprawi że polskie prawo będzie przestrzegane, a ci co go łamią będą karani. Tutaj film z 2015 roku, o tym co sie naprawdę działo wtedy na Ukrainie:
  https://rumble.com/vw0c84-musisz-to-wiedzie196.html

 6. maj cher 05.06.2023 16:43

  ochotniczy ? 🙂

 7. replikant3d 05.06.2023 18:08

  Banda głupców i kretynów. Mózgi całkowicie ,,zlasowane,, Ciekawe jak bedą skamleć jak dostaną się do niewoli ruskiej, albo jak po powrocie zaczną trafiać do pierdla. Przypuszczam że zachęcili ich ,,mamoną,,.Gorzej jak po wszytkim zobaczą figę z makiem i ,,kraty,, cel, a nie kasę…

 8. Rgga34 05.06.2023 22:11

  Przykre jest to, że w ogóle się utożsamiają z Polską.
  Jak chcą niech idą i giną. To zwykli degeneraci. Ruscy spuszcza im następne kilka bombek na główkę, a Ci wrócą (o ile wrócą) anonimowo do kraju bez kończyn.

  Chcą niech idą. Tym samym zło samo się wyeliminuje. No, a i mniej zła tym lepiej dla nas.

 9. sanchop 06.06.2023 00:48

  Acha, dobry materiał z 2015 roku, pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.