Polacy są coraz bardziej zadłużeni

Opublikowano: 23.04.2019 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 303

Zgodnie z danymi Krajowego Rejestru Długów zadłużenie Polaków z roku na rok wzrasta coraz bardziej. Obecnie nasi rodacy mają aż 1,49 mld zł niespłaconych pożyczek, czyli prawie trzykrotnie więcej niż cztery lata temu.

Dane Krajowego Rejestru Długów są niepokojące – okazuje się, że statystyczny Polak ma do oddania firmie pożyczkowej średnio 4,5 tys. zł. Natomiast łącznie nasi rodacy mają aż 1,49 mld zł niespłaconych pożyczek. Według KRS aż 342 tys. Polaków ma zaległe raty w firmach udzielających pożyczek – bez udziału banków. Jest to aż 3-krotny wzrost w porównaniu z sytuacją sprzed 4 lat.

Zadłużenia te dotyczą głównie tzw. chwilówek, gdzie początkowo nasi rodacy zadłużali się na kwoty rzędu 500 zł z krótkim terminem spłaty. Teraz jednak zapożyczają się nawet na 15 tys. przy rozłożeniu rat na parę lat.

Jak donosi KRD, jeszcze w 2015 roku w bazie danych rejestru widniało 240 tys. dłużników pożyczkowych, a obecnie jest ich już 328 tys. Najczęściej zadłużają się mieszkańcy miast – ich dług wynosi łącznie 1,2 mld zł, z kolei mieszkańcy wsi zadłużeni są na niecałe 272 mln zł. Okazuje się także, że wśród dłużników więcej jest kobiet (54 proc.) niż mężczyzn (46 proc.).

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Rozbi
Użytkownik
Rozbi

Czyli o kant tylnej części ciała idzie rozbić przytaczaną jeszcze nie tak dawno argumentacje że 500+ wyciąga osoby ze spirali zadłużenia i ubóstwa, a prawo antylichwiarskie również nie pomogło. Więc jak to jest drodzy zwolennicy pomocy społecznej? Dawać jeszcze więcej? To pomoże?