Polacy przeciwni wprowadzeniu waluty Euro

Opublikowano: 23.10.2014 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 594

Już 38% Polaków jest zdecydowanie przeciwnych przyjęciu przez nasz kraj jako waluty płatniczej Euro. Raczej przeciwnych jest także 38% ankietowanych – podała GfK Polonia. Oznacza to, iż już 3/4 Polaków jest przeciwnych wejściu w strefę Euro.

Zaakcentować także trzeba, że liczba zdeklarowanych zwolenników wprowadzenia nowej waluty wynosi 18%, zaś odsetek respondentów niezajmujących stanowiska wynosi zaledwie 3%.

Grono osób przeciwnych wprowadzenia Euro stale się więc powiększa. W porównaniu z zeszłym miesiącem, odsetek tez wzrósł o jeden punkt procentowy, przy jednoczesnym spadku zwolenników wspólnej waluty w tym samym czasie o 3 punkty procentowe.

Na podstawie: forsal.pl
Źródło: Autonom


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Jedr02 23.10.2014 13:45

  Rubla powinniśmy przyjąć, szybko póki tani 🙂

 2. luzak1977 23.10.2014 15:52

  Ja przyjmę Euro w każdej kwocie, może być przelew lub do rączki 🙂

 3. sacro 23.10.2014 19:30

  Wszędzie gdzie wprowadzono euro ceny poszły w górę. Polska i tak jest jednym z najdroższych krajów w UE jeżeli chodzi o ceny produktów w sklepach. Czyżby te 18% to handlarze???

 4. atoreli123 23.10.2014 23:41

  euro to zło pamiętam jak byłem w holandii i wprowadzono euro wtedy np. soczki z 1 gulden wzrosły do 89 euro cent (wymiana 1 uero = 2 guldeny) i tak w każdym kraju (posłuchajcie co słowacy mówią o euro… Euro to takie zombie co juz umarło ale ECB je wskrzesza zadłużając ludzi coraz bardziej. system jest prosty: ECB skupuje obligacje banków i w ten sposób zwiększa podaż Euro a jak bank upada to mu umarza dług; i jedyny dług to ten który ma klient do banku (bo z szaraczków zawsze zdejmą). jak grecja padała gdyby miała swoją walutę to by olała banksterów tak jak ostatnio argentyna.

  Euro to niewola i zło

  oczywiście wprowadzą to badziewie; przykład taki lewandowski (miał facet zarzuty prokuratorskie apropo prywatyzacji- czytaj sprzedaży polskiego majątku na zachód, ale sprawę umorzono i w uzasadnieniu umorzenia było że “niewydolna policja nie zebrała wystarczającej ilości śladów”) jest komisarzem EU ds. planowania budżetu to ile tusk musiał zrobić “dobrego” by zostać szefem komisji

 5. kozik 24.10.2014 08:23

  Rządzący postąpią zgodnie ze wskazówkami z góry. Stworzą problem, a potem go rozwiążą.
  Euro podobno ratuje przed atakami spekulacyjnymi-i co z tego, skoro ataki z zewnątrz zostaną zamienione na wewnątrzunijne, a głupoty rządzących zamiana waluty nie eliminuje. Krajom PIIGS euro nie pomogło.
  Euro jest potrzebne Niemcom i Francji, by ułatwić zalewanie kolejnych rynków towarami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.