Polacy pracują nawet podczas urlopu

Opublikowano: 26.07.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 168

Polacy nawet podczas urlopu nie mogą zupełnie odpocząć od swojej pracy, ponieważ według najnowszych badań prawie dwie trzecie z nich musi pozostawać w stałym kontakcie z pracodawcą. Prawie połowa deklaruje natomiast, że jest gotowa wykonywać swoje obowiązki względem miejsca zatrudnienia nawet w swoim czasie wolnym.

Badanie na temat aktywności zawodowej Polaków przeprowadziła firma Michael Page, która w swoim raporcie „Życie w pracy” przedstawiła niepokojące dane dotyczące ich uzależnienia od aktualnego miejsca pracy. Blisko 65 proc. z nich rzekomo z powodu specyfiki swojej pracy pozostaje w stałym kontakcie ze swoim pracodawcą, natomiast 42 proc. ankietowanych jest do tego przymuszana przez pracodawcę.

Prawie 48 proc. respondentów za pośrednictwem swojego sprzętu służbowego pracuje nawet podczas urlopu. Jednocześnie według 77 proc. Polaków posiadany przez nich służbowy sprzęt (83 proc. badanych posiada służbowy sprzęt elektroniczny) zmienia ich życie, przy czym dla 61 proc. z nich jest to przemiana zdecydowanie negatywna.

Na podstawie: NowyObywatel.pl, WP.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kufel10
Użytkownik
kufel10

Tak. Mając własną działalność wykonywałem projekty (budynków) na lotnisku, w samolocie, w autobusie, nad basenem hotelowym, na leżaku a nawet, co było wielce klopotliwe, leżąc na plaży, 3m od morza czy oceanu, w wielkim słońcu. Da się. Ale od ~2 lat tego nie robię i z punktu widzenia obserwatora głupio taki “pracoholik” teraz mi wygląda ;)