Polacy będą współrządzili w Wilnie

Opublikowano: 12.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 341

Koalicja z udziałem przedstawicieli polskiej partii będzie współrządzić w Wilnie. Wicemerem ponownie została Polka z Wileńszczyzny Edyta Tamosziunaite, jednak zmieni się zakres jej obowiązków.

W czwartek w tej sprawie została zawarta umowa koalicyjna, którą podpisały Akcja Wyborcza Polaków na Litwie, Socjaldemokraci i partia zdymisjowanego prezydenta Rolandasa Paksasa.

Zgodnie z zawartą umową Tamosziunaite z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin odpowiedzialna będzie za sektor zdrowia, kulturę, przedszkola, transport miejski i porządek publiczny.

Oprócz stanowiska wicemera, polska partia ma też zapewnione stanowisko wicedyrektora administracji i kierownika komitetu oświaty.

Pierwsze posiedzenie nowej rady samorządowej Wilna odbędzie się 16 kwietnia.

Zdjęcie: 3dman_eu (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o