Polacy będą współrządzili w Wilnie

Opublikowano: 12.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 658

Koalicja z udziałem przedstawicieli polskiej partii będzie współrządzić w Wilnie. Wicemerem ponownie została Polka z Wileńszczyzny Edyta Tamosziunaite, jednak zmieni się zakres jej obowiązków.

W czwartek w tej sprawie została zawarta umowa koalicyjna, którą podpisały Akcja Wyborcza Polaków na Litwie, Socjaldemokraci i partia zdymisjowanego prezydenta Rolandasa Paksasa.

Zgodnie z zawartą umową Tamosziunaite z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin odpowiedzialna będzie za sektor zdrowia, kulturę, przedszkola, transport miejski i porządek publiczny.

Oprócz stanowiska wicemera, polska partia ma też zapewnione stanowisko wicedyrektora administracji i kierownika komitetu oświaty.

Pierwsze posiedzenie nowej rady samorządowej Wilna odbędzie się 16 kwietnia.

Zdjęcie: 3dman_eu (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.