500 000 dzieci w Wielkiej Brytanii uniknęło szczepień

Opublikowano: 05.05.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 729

Pół miliona dzieci w Wielkiej Brytanii nie zostało zaszczepionych dzięki kampaniom dotyczącym powikłań poszczepiennych. Unicef poinformował, że pomiędzy 2010 i 2017 rokiem 527 000 dzieci nie otrzymało “szczepień ratujących życie” i obwinia się za to media społecznościowe.

Simon Stevens szefujący brytyjskiej służbie zdrowia NHS uważa rozsyłanie „fikcyjnych historii” o powikłaniach „jako skrajnie nieodpowiedzialne” i media społecznościowe „powinny mieć zero tolerancji dla takich niebezpiecznych treści”.

W skali świata w latach 2010-2017 nie wykonano 169 milionów planowanych szczepień. Najwyższą liczbę niezaszczepionych dzieci posiadają Stany Zjednoczone – 2,6 mln w ciągu 8 lat. Na drugim miejscu znalazła się Francja z 608 tys. dzieci niezaszczepionych, a na trzecim Wielka Brytania (527 tys).

Dyrektorka fundacji Unicef Henrietta Fore wygłosiła przerażające oświadczenie: „Wirus odry zawsze znajdzie niezaszczepione dzieci”. Szczepienie przeciwko odrze wymaga dwóch szczepień MMR w wieku 2 lat i pięciu.

Mary Ramsay szefowa Public Health England powiedziała: “Światowa Organizacja Zdrowia WHO nadała w 2017 roku Zjednoczonemu Królestwu status wolnego od wirusa odry, chociaż pojedyncze przypadki będą się zdarzać”.

Oto jak odrę pokazywano w amerykańskich mediach przed erą szczepień przeciwko odrze.

Źródło: Brytol.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.