500 000 dzieci w Wielkiej Brytanii uniknęło szczepień

Opublikowano: 05.05.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 125

Pół miliona dzieci w Wielkiej Brytanii nie zostało zaszczepionych dzięki kampaniom dotyczącym powikłań poszczepiennych. Unicef poinformował, że pomiędzy 2010 i 2017 rokiem 527 000 dzieci nie otrzymało “szczepień ratujących życie” i obwinia się za to media społecznościowe.

Simon Stevens szefujący brytyjskiej służbie zdrowia NHS uważa rozsyłanie „fikcyjnych historii” o powikłaniach „jako skrajnie nieodpowiedzialne” i media społecznościowe „powinny mieć zero tolerancji dla takich niebezpiecznych treści”.

W skali świata w latach 2010-2017 nie wykonano 169 milionów planowanych szczepień. Najwyższą liczbę niezaszczepionych dzieci posiadają Stany Zjednoczone – 2,6 mln w ciągu 8 lat. Na drugim miejscu znalazła się Francja z 608 tys. dzieci niezaszczepionych, a na trzecim Wielka Brytania (527 tys).

Dyrektorka fundacji Unicef Henrietta Fore wygłosiła przerażające oświadczenie: „Wirus odry zawsze znajdzie niezaszczepione dzieci”. Szczepienie przeciwko odrze wymaga dwóch szczepień MMR w wieku 2 lat i pięciu.

Mary Ramsay szefowa Public Health England powiedziała: “Światowa Organizacja Zdrowia WHO nadała w 2017 roku Zjednoczonemu Królestwu status wolnego od wirusa odry, chociaż pojedyncze przypadki będą się zdarzać”.

Oto jak odrę pokazywano w amerykańskich mediach przed erą szczepień przeciwko odrze.

Źródło: Brytol.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o