Pół miliarda euro dla Maroko z funduszy UE na kontrolę granic

Opublikowano: 16.08.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 563

Maroko ma otrzymać 500 milionów euro od Unii Europejskiej w ramach pomocy finansowej na wsparcie wysiłków na rzecz zarządzania migracją w tym kraju Afryki Północnej. Hiszpański serwis informacyjny El Pais poinformował, że nowa pomoc obejmuje lata 2021-2027. Budżet przekracza poprzedni o prawie 50%.

Pomoc UE ​​obejmie wsparcie w zakresie zarządzania granicami, wspólne dochodzenia w sprawie potencjalnej nielegalnej migracji, a także kampanię mającą na celu podniesienie świadomości na temat zagrożenia nieudokumentowaną migracją. Uwzględniona zostanie również zintensyfikowana współpraca przeciwko sieciom handlu ludźmi.

W lipcu Maroko i UE odnowiły swoje zobowiązanie do dalszej intensyfikacji współpracy przeciwko nielegalnej migracji. Minister spraw wewnętrznych Maroka Abdelouafi Laftit przyjął wówczas unijną komisarz do spraw wewnętrznych Ylvę Johansson oraz hiszpańskiego ministra spraw wewnętrznych Fernando Grande-Marlaskę. Troje urzędników omówili nielegalną migrację, przypominając tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w Melilli 24 czerwca.

Wszystkie strony wyraziły ubolewanie z powodu obrażeń i zgonów oraz podkreśliły zaangażowanie w nowe partnerstwo operacyjne, którego celem jest walka z handlem ludźmi oraz pomoc w zarządzaniu granicami. Hiszpania opowiada się za dalszą pomocą finansową na rzecz Maroka, które boryka się z presją jako kraj tranzytowy i docelowy dla setek nielegalnych migrantów.

Eurodeputowany Petar Vitanov oznajmił: „Maroko jest strategicznym partnerem UE. Głównymi winowajcami tragedii, która wydarzyła się w Melilli i niefortunnej śmierci, są międzynarodowe mafie, które organizują te brutalne ataki”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: MoroccoWorldNews.com
Źródło: MediaNarodowe.com

1

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.