Pokojowe marsze w Kolumbii zakończyły się zamieszkami

Opublikowano: 21.07.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 574

Kolumbijska policja poinformowała o pojedynczych przypadkach zakłóceń porządku podczas marszów protestacyjnych we wtorek – zatrzymano 22 osoby, a 21 funkcjonariuszy policji zostało rannych.

„Po dniu protestów 20 lipca… zatrzymano 22 osoby, 21 policjantów zostało rannych, trwa 86 operacji policyjnych. Pracujemy nad zapewnieniem spokoju obywatelom” – powiedział szef Policji Narodowej Kolumbii Jorge Vargas.

W miastach Kolumbii we wtorek odbyło się prawie 200 protestów w stolicy i kolejne 26 w departamentach kraju. Wszystkie były pokojowymi marszami i koncertami, ale pod koniec dnia do demonstracji dołączyli wandale.

Większość nielegalnych działań odnotowano w Bogocie, Cali, Medellin, Manizales, Neiva, Pasto i Popayana. Wandale uszkodzili 10 autobusów miejskich, kilka bankomatów, sklepów i urzędów oraz zaatakowali patrole policyjne.

Strajk narodowy 2021 roku rozpoczął się w Kolumbii 28 kwietnia na znak protestu przeciwko kontrowersyjnej reformie podatkowej i innym środkom gospodarczym i społecznym rządu. W ramach protestów w miastach kraju oprócz pokojowych marszów do końca czerwca niemal codziennie dochodziło do gwałtownych starć między ludnością cywilną a policją, zamieszek, rabunków i aktów wandalizmu. Tysiące osób zostało rannych po obu stronach barykad, według oficjalnych informacji zginęło 25 osób, według obrońców praw człowieka – ponad 80. Straty gospodarcze spowodowane zamknięciem przedsiębiorstw i połączeń komunikacyjnych podczas protestów Ministerstwo Finansów oszacowało na pół miliarda dolarów dziennie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o