Pokaż mi swoje żyły, a powiem ci kim jesteś

Opublikowano: 23.09.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 712

Chińscy inżynierowie opracowali technologię zdalnego rozpoznawania ludzi poprzez obraz żył na dłoniach. Według naukowców ten wzór jest dla każdego unikalny, donosi „China Daily”.

Technologia została nazwana AirWave. Działa w następujący sposób: najpierw kamera rejestruje wzór żył i naczyń włosowatych na dłoni użytkownika. Następnie sztuczna inteligencja przetwarza dane. W celu dalszej identyfikacji osoba musi tylko machnąć ręką. System wykryje wzór, porówna go z informacją w bazie danych i określi tożsamość osoby. To zajmuje tylko kilka sekund.

Poinformowano, że AirWave został już zainstalowany w kilku kawiarniach i biurach rządowych w Guangdong w południowych Chinach. Projektanci mają nadzieję na umieszczenie systemu w metrze. Oczekują, że pewnego dnia ta technologia zastąpi rozpoznawanie twarzy i kody QR.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.