Podwyżki podatków przez imigrantów

Opublikowano: 14.05.2019 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Dokładnie sześćdziesiąt dziewięć gmin w Szwecji posiada obecnie deficyt, ponieważ poniosły one olbrzymie koszty z powodu konieczności zapewnienia usług publicznych imigrantom przyjętym po kryzysie z 2015 roku. Samorządy zapowiadają jednocześnie, że z tego powodu będą musiały podnieść przynajmniej część podatków lokalnych, a także zaciągnąć pożyczki.

Co trzecia ze szwedzkich gmin miała w ubiegłym roku deficyt budżetowy, natomiast sytuacja finansowa szesnastu miała się pogorszyć. Koszty ponoszone przez nie z powodu napływu imigrantów mają dodatkowo jeszcze się zwiększyć, zaś według szwedzkiej telewizji publicznej do 2022 roku szwedzkie samorządy będą potrzebowały dodatkowych 38 miliardów koron szwedzkich.

Większość wydatków na cudzoziemców związana jest z koniecznością ich utrzymania, a także zapewnienia opieki szkolnej dla najmłodszych przybyszów z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. Dodatkowo spora część z imigrantów nie może znaleźć pracy, co oczywiście generuje konieczność przekazywania im pieniędzy na bieżące życie.

Szwedzkie samorządy już zapowiadają, że w przyszłym roku będą one musiały ograniczyć swoje wydatki oraz zwiększyć podatki, aby móc realizować swoje podstawowe zadania. Część mediów informuje dodatkowo, iż gminy będą musiały pożyczyć prawie 50 miliardów koron.

Na podstawie: Friatider.se, Svt.se
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o