Podświadome zamawianie

Opublikowano: 04.12.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 409

Pizza Hut uruchomiła nowe, przerażające, interaktywne menu, które będzie rejestrowało siatkówkę oka klientów, by ustalić, co chcieliby dostać na pizzy. Promowane przez sieć restauracyjną jako “przyszłość restauracji”, automatyczne menu określane jest jako “pierwsze na świecie podświadome menu” oraz “wyjątkowy sposób na nowe doświadczenia kulinarne.”

Zagadkowa innowacja, opracowana przez szwedzką firmę Tobii Technologies zajmującą się śledzeniem oczu, kalibruje się z siatkówką oka klienta, śledzi ruchy oczu użytkowników i następnie, wykorzystując algorytm, sugeruje idealne zamówienie.

“Daily Mail” prezentuje szczegółowo cały proces: “Czterostopniowy proces rozpoczyna się, gdy oprogramowanie wykryje siatkówkę użytkowników i kierunek patrzenia, prosząc klientów by losowo patrzyli na różne koła.

Ruchy oczu są śledzone przed małe znaczniki na ekranie. Oprogramowanie następnie wykrywa kierunek patrzenia użytkownika poprzez zmianę loga na interfejsie od dużego do małego. Następnie śledzone są składniki jedzenia, gdzie użytkownik ma przez trzy sekundy obserwować na ekranie 20 składników. Następnie uruchamiany jest algorytm i na podstawie informacji na jakie składniki użytkownik patrzył najdłużej menu przedstawia idealną pizzę.”

Podczas gdy na pierwszy rzut oka aplikacja wydaje się być nieszkodliwą, to niechętni klienci już porównują tą technologię z inwazyjnym i całkowicie niepotrzebnym rozwiązaniem państwa policyjnego opisywanego w książce George’a Orwella pt. “1984”, jak również wszechobecnego państwa policyjnego przedstawionego w adaptacji książki Filipa K. Dicka “Raport mniejszości”. (…)

Bez odpowiednich wytycznych co do ochrony prywatności, dane osobowe pobierane przez menu mogą być sprzedawane lub mogą być przechowywane w bazie danych w celu późniejszego wykorzystania.

Tobii Technology jest również jedną z kilku firm pracujących nad wykrywaniem oczu w samochodzie, “rozwiązaniem” które rzekomo ma na celu pozbycie się z dróg zmęczonych lub nieskoncentrowanych kierowców.

Autor: Adan Salazar

Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.