Podstawowy dochód gwarantowany

Opublikowano: 14.12.2016 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Podstawowy dochód gwarantowany

Liczba wyświetleń: 2

Idea podstawowego dochodu gwarantowanego. Skąd wziąć pieniądze na dochód gwarantowany? Jak zlikwidować pieniądz dłużny?

Prowadzenie: Izabela Litwin, ekonomistka, autorka publikacji popularno-naukowych.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Gość
Fenix

Przyjęcie jednej globalnej cyfrowej równej waluty , likwiduje nierówności w bogaceniu się Narodów.
Pożyczkobiorca przedsiębiorca kreuje “pieniądz” bezprocentowy bo pożycza sobie i sobie oddaje sobie. Rozwija inwestycje , wdraża swój pomysł , urealnia, widoczny efekt , jest popyt na jego towar , usługę , dzieło.
Kredyt odnawialny to BDP każdemu równy , konto w banku kod DNA , pożyczka z konta DNA jest moim prawem i obowiązkiem spłaty ,chyba że brak środków na spłatę to z BDP 0,1 automatycznie zwracany . Utworzony BDP kredytu odnawialnego, uwoli w ludziach bogactwo twórców i różnych talentów, idących własną drogą rozwoju gdy byt mają zapewniony.

polach
Gość
polach

Czytałem Pani Litwin w 2014 roku chyba książkę “Zanim wyjdziemy na ulicę” Polecam wszystkim z otwartym umysłem:) I serdecznie dziękuję za wyjaśnienie kwestii ekonomicznych a ten pomysł z dochodem gwarantowanym jest genialny w swej prostocie:) I nastąpi ewolucja wtedy we wszystkim co dziś jest spaprane do cna:)To nasza przyszłość i trzeba to wdrożyć jak tylko będzie ku temu odpowiedni czas:) Sława!!! Pani Litwin:)
Dość lichwy!i antypracy!Niech roboty zasuwają a my wtedy się rozwiniemy jak kwiaty mając zasoby o które nie będzie trzeba walczyć:)z innymi…I to prawda że na rynku jest za mało pieniądza przez lichwiarskie banki zagraniczne…które drenują nas na maxa ze wszystkiego !dzień w dzień…

janpol
Gość
janpol

W zasadzie zgoda ale mała uwaga: czy wszyscy “nawigatorzy” i “niezależnie myślący” nie powinni wreszcie “pójść po rozum do głowy” i na podstawie “setnych przykładów” przestać opowiadać dyrdymały o “bez-odsetkowym pieniądzu”, ponieważ jest on NIEMOŻLIWY bowiem WSZYSTKIE dotychczasowe takowe inicjatywy “umarły śmiercią naturalną” (czyli wypaliły się po dłuższym ale częściej krótszym okresie np. w Polsce: LETS i BCI). Pieniądz to ekonomia a ekonomia to zarobek czyli ktoś kto rozlicza pieniądze (barter czy cokolwiek podobnego) musi pobierać odsetki lub prowizję (np. Bank WIR w Szwajcarii) co prowadzi do tego, że albo tego “pieniądza ubywa” w obrocie i trzeba go jakoś uzupełniać (czyli “dodrukowywać” np wraz z pojawianiem się nowych uczestników wymiany barterowej) albo kreować na podstawie prawa i regulacji obowiązującego w danym kraju. Nie ma ŻADNEJ realnej alternatywy. A prawo, jego wdrażanie i egzekucja w tym zakresie obowiązujące to zupełnie inna sprawa i na pewno wymaga naprawy.